Pasi lind foshnjën, përkeqësohet gjendja e 22-vjeçares në Sanatorium

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 22-vjeçare ka sjellë në jetë foshnjën e saj te spitali “Shefqet Ndroqi”, ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë për shkak të infektimit me koronavirus.

Sipas informacioneve për ABC News, foshnja është sjellë në jetë me anë të një ndërhyrje cezariane, në bashkëpunim me spitalin “Koço Gliozheni”.

E reja nga Korça ishte në muajin e fundit të shtatzënisë dhe në gjendje të rënduar.

Ditën e djeshme humbi jetën një 28-vjeçare nga Elbasani për shkak të Covid-19 dhe mjekët u detyruan që t’ia nxirrnin fëmijën me një ndërhyrje çezariane.

Foshnja ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, por fatkeqësisht pa nënën e tij.


Të fundit

Porti i ri Tregtar në Porto Romano, Balluku: Investim strategjik për Shqipërinë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim sot me përfaqësues nga një serë kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare, të interesuara...

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Lajme të tjera

Web TV