Përmbyset makina e Tiger Woods/ Ylli i golfit dërgohet me urgjencë në spital

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tiger Woods është shtruar në spital në një qendër mjekësore në Los Angeles pasi pësoi një aksident të rëndë automobilistik. Zjarrfikësve u është dashur ta nxjerrin atë nga makina me mjete hidraulike. Shkaqet e aksidentit nuk dihen.

Lajmi u konfirmua nga Sherifi i Lomita, një qytet i vogël në jug të Los Angeles, njësitë e të cilit shkuan në vendin e ngjarjes. Aksidenti me sa duket ndodhi në 07:12 të mëngjesit.

Disa minuta pas aksidentit, agjenti i Tiger Woods raportoi se lojtari i golfit kishte pësuar disa lëndime në këmbë dhe ishte duke iu nënshtruar një operacioni.

Woods, 45 vjeç, banon në Jupiter (Florida) por ishte në zonën e Los Angeles pasi priti Genesis Invitational në Riviera, një turne i vlefshëm për PGA Tour i organizuar nga ish-numri një në botë.

Duke përfituar nga udhëtimi, Woods kishte organizuar një xhirim me Golf TV (një nga sponsorët e tij) dhe Golf Digest në zonë, prandaj ai qëndroi në Kaliforni.

 

Të fundit

Manastirliu jep lajmin e mirë: Brenda fundjavës ulet mosha e vaksinimit në gjithë vendin

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, kanë ndjekur nga afër vaksinimin e të...

Të shtëna me armë zjarri në Kurbin, humb jetën një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetine  Kurbinit këtë të enjte, ku një 77-vjeçar është vetëvrarë me armë gjahu. Bëhet me dije se ngjarja...

Rama për grevën e “AlbControl”: Plan i menduar, Meta e Berisha janë aty për të bërë rrumpallë

Kryeministri Edi Rama në takimin e zhvilluar këtë të enjte në Dropull foli edhe për greven e kontrollorëve të AlbControl. Rama theksoi se aeroporti i...

Ishte zhdukur prej dy javësh nga shtëpia, gjendet trupi i pajetë i 19-vjeçarit

Richard Okorogheyo 19 vjeç u zhduk dy javë më parë, pasi u pa për herë të fundit të merrte një taksi nga shtëpia...

Ministria e Transportit: Në negociata me vendet e BE-së për të zëvendësuar kontrollorët

Ministria e Transportit njofton se janë duke u bërë negociata për të zëvendësuar kontrollorët e trafikut ajror që kanë braktisur vendin e punës. Negociatat...

Lajme të tjera

Web TV