“Të vaksinohen pleqtë”, qytetarët kërkesë Ramës, kryeministri: Po luftoj si qen pa pushim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Qytetarët i kërkojnë kryeministrit Rama që të nisë procesi i vaksinimit te të moshuarit. Në Facebook, ata i kanë bërë Ramës kërkesat e tyre, ndërsa kryeministri thotë se po lufton pa pushim.

“Duam te vaksinoni pleqte se s’po pyesim per vete Jo. Tmerr po shohim nga ky virus 6 dite me temperature”, i shkruan një qytetare Ramës, ndërsa ky i fundit ia kthen “edhe une ate dua, prandaj po luftoj si qen papushim, kur i thone llafit!”

Ndërkohë, një qytetar tjetër akuzon Ramën se po bën “spektakël televiziv” kur numri i viktimave nga Covid-19 është rritur.

Të fundit

“Të vaksinohen pleqtë”, qytetarët kërkesë Ramës, kryeministri: Po luftoj si qen pa pushim

Qytetarët i kërkojnë kryeministrit Rama që të nisë procesi i vaksinimit te të moshuarit. Në Facebook, ata i kanë...

Kryemadhi: Kur të vijmë ne në pushtet, shqiptarët do hanë më mirë e më lirë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka publikuar sot pikat kryesore të programit të LSI sa i përket sektorit të bujqësisë. Përmes një postimi në Facebook,...

Policia nuk e ndihmoi në kohë/ Studentja torturohet për vdekje nga ish-i dashuri

Një studente është torturuar dhe mbytur për vdekje nga ish-i dashuri pasi policia raportohet se kishte injoruar disa telefonata në shërbimet e emergjencës. 23 vjeçarja...

Makina del nga rruga në Kurbin, humb jetën 22-vjeçari

Një 22-vjeçar ka humbur jetën në një aksident mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Laç-Patok Policia njofton se drejtuesi i mjetit tip "Opel" shtetasi  R.Z.,22...

Aereoporti i Kukësit/ Rama publikon videon dhe tregon ecurinë e punimeve

Kryeministri Edi Rama e ka nisur sot mëngjesin me një video nga puna në kantierin e ndërtimit të aeroportit që po ndërtohet në Kukës. Përmes...

Lajme të tjera

Web TV