U arratis pasi e shpallën në kërkim, dorëzohet ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë: Isha me temperaturë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë Sasho Mijallkov është dorëzuar pasditen e sotme në Prokurori. Gjatë prononcimit para dorëzimit në Prokurori ai ka thënë se nuk është arratisur asnjëherë por se ka qenë i sëmurë me temperaturë 40 gradë dhe për këtë arsye ishte izoluar sepse ka dyshuar për simptomat e koronavirusit.

Ai u kërkoi falje të gjithëve për rrëmujën e krijuar në këto ditë, si qeverisë, ministrave dhe instancave të gjyqësorit. Mijallkovi tha se, ashtu siç ishte prononcuar edhe më herët, stili i tij nuk është ai i arratisjeve prandaj nuk do ta kishte bërë asnjëherë një gjë të tillë.

Sasho Mijallkov është i akuzuar për rastin “Target-Fortesa”, ndërsa pas pak ditësh pritet dhënia e vendimit, por të dielën ish-zyrtari nuk u gjet në shtëpi duke u shpallur në kërkim me dyshimin se ishte arratisur.

Të fundit

U arratis pasi e shpallën në kërkim, dorëzohet ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë: Isha me temperaturë

Ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë Sasho Mijallkov është dorëzuar pasditen e sotme në Prokurori. Gjatë prononcimit para dorëzimit...

Shpallet në kërkim mjeku Ramadan Sopaj, akuzohet për ngacmim seksual (FOTO)

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për kapjen e një personi në kërkim. Ai është mjeku Ramadan (Feriz) Sopaj, i lindur me 03.05.1955 nё...

Ngacmoi seksualisht vajza të mitura, mjeku shqiptar shpallet në kërkim

Ditën e sotme, policia e Kosovës ka shpallur në kërkim një mjek i cili akuzohet për sulm seksual ndaj të miturve. Në njoftimin e policisë,...

Përballja Sindi-Juli/ Flet Juli: Ti më ngordh neuronet!

Debati i Sindit dhe Julit ka zgjatur disa ditë me radhë pasi Sindi la studion teksa Juli e krahasoi me vajin e Borshit. Të dielën...

“Tani jemi në valën e tretë”/ Merkel: Duhet shumë kujdes

Gjermania është në valën e tretë të pandemisë së koronavirusit, u tha kacelarja gjermane, Angela Merkel, ligjvënësve të partisë së saj konservatore, raporton agjencia...

Lajme të tjera

Web TV