VIDEO/ “Tani që e patë Marsin, mund edhe ta dëgjoni”: NASA publikon regjistrimin e zërit nga planeti i kuq

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje
ani që e patë Marsin, dëgjojeni atë. Kështu shkruan NASA në profilin e posaçëm të Preserverance që ka zbritur tashmë në planetin Mars ku edhe do të sigurojë të dhëna në lidhje me përbërjen gjeologjike të tij si edhe nëse ka shenja jete.

NASA ka publikuar disa sekonda regjistrim zëri nga Marsi, të cilin ju ftojmë ta ndiqni si më poshtë:

Të fundit

Ja videoja që tregon se si e folura mund të përhapë koronavirusin

Personat e infektuar mund ta përhapin virusin tek të tjerët vetëm duke biseduar, sipas një studimi të ri. Videoja...

Debati për vaksinimin e VIP-ave, Eugena Tomini: Na kanë ngopur shpirtin gjithë jetën

Vaksinimi i disa personaliteteve të artit dhe politikës të dielën shkaktoi debat në Shqipëri për kategorizimin, ndërsa ministria e Shëndetësisë ua hodhi “topin” mjekëve të familjes...

EMRAT/ Nëna u hodh për të mbrojtur djalin 23 vjeç dhe u plagos, detaje nga ngjarja në Durrës

Dalin në dritë detaje të reja lidhur me ngjarjen që ka tronditur sot qytetin bregdetar të Durrësit. Në lagjen nr.12 ndodhi një konflikt banal...

Përmbyset makina e Tiger Woods/ Ylli i golfit dërgohet me urgjencë në spital

Tiger Woods është shtruar në spital në një qendër mjekësore në Los Angeles pasi pësoi një aksident të rëndë automobilistik. Zjarrfikësve u është dashur...

VIDEO/ “Tani që e patë Marsin, mund edhe ta dëgjoni”: NASA publikon regjistrimin e zërit nga planeti i kuq

ani që e patë Marsin, dëgjojeni atë. Kështu shkruan NASA në profilin e posaçëm të Preserverance që ka zbritur tashmë në planetin Mars ku...

Lajme të tjera

Web TV