Aksident masiv në autostradë, përplasen 39 makina, plagosen 10 persona (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në një autostradë në Bashkiria të Rusisë, 39 makina u  përfshinë në një aksident si shkak i motit të keq, raporton AW.

Aksidenti ndodhi në orën dy të pasdites, më 23 shkurt kur një stuhi e fortë shpërtheu në Moskë, po frynte erë e fortë anësore dhe kishte dukshmëri të dobët në rrugë.

Si pasojë e përplasjes, 10 persona u plagosën, duke përfshirë dy vajza 16 dhe 12 vjeç.

Në vendin e aksidentit, pesë ekuipazhe të policisë punuan për nxjerrjen e personave nga makinat dhe u siguruan që t’i jepnin atyre ndihëm e parë.

Të fundit

Përmbyset anija nga moti i keq, humbin jetën 6 persona dhe zhduken disa të tjerë

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në...

Gjendet i vdekur një 54-vjeçar në Tiranë

Një 54-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugë, pasi është përplasur nga një automjet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në rrugën Tiranë-Ndroq, në...

Ngjarja në Mamurras/ Sherri ndodhi pasi policët tentuan të kontrollojnë një lokal

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka dhënë detaje për ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në Mamurras, ku mbetën të plagosur...

Bllokimi i kanalit të Suezit, Egjipti kërkon dëmshpërblimin marramendës

Egjipti po kërkon 900 milionë dollarë dëmshpërblim pas bllokimit të Kanalit të Suezit në fund të muajit mars dhe anija kontejner që e shkaktoi...

Plagosi 2 kolegët dhe një qytetar, arrestohet oficeri i patrullës në Mamurras

Vihet në pranga autori i plagosjes së dy efektivëve të policisë një ditë më parë në Mamurras. Sipas ‘abcnews’, policia ka arrestuar David Madani...

Lajme të tjera

Web TV