Marrëveshja/ Zgjat deri më 30 qershor 2025, Tirana përfiton 3 këste nga shitja e Muçit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Marrëveshja u njoftua para dy ditësh dhe Ernest Muçi kishte zbarkuar një ditë pas ndeshjes me Teutën në Poloni, por prezantimi ka ardhur vetëm të martën. Muçi ka pozuar për herë të parë me fanellën e Legia e Varshavës, teksa klubi më i madh në Poloni njofton se sulmuesi i Kombëtares kuqezi të Nën-21-vjeçarëve ka firmosur një marrëveshje për 4 vite e gjysmë.

Nga shitja e tij Tirana përfiton 500 mijë Euro në dy këste, me nga 250 mijë secili këst. Nëse Legia e Varshavës shpallet “kampione” e Polonisë, Tirana merr edhe 100 mijë të tjera në formë bonusesh, teksa bardheblutë kanë mundur të mbajnë edhe 10% të kartonit në rast shitje nga klubi i kryeqytetit polak. Sipas njoftimit të klubit polak, sulmuesi 19-vjeçar, i konsideruar si një nga lojtarët më të talentuar të brezit të ri në Ballkan.

Ai nënshkroi një kontratë me Legian e Varshavës, të vlefshme deri më 30 qershor 2025. “Ernest Muçi është lojtar i të rinjve të Shqipërisë dhe ish-lojtar i kampionëve të Shqipërisë, FK Tiranë”, – shkruhet ndër të tjera në njoftimin e klubit polak, që më tej thekson: “Në 60 ndeshje për ta, ai shënoi 18 gola”. Legia është klubi më i suksesshëm i futbollit polak në histori dhe është shpallur 19 herë “kampione” e vendit.

Të fundit

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut: Vetëm ne e mbajtëm premtimin për rrugën e Lumit të Vlorës

Rruga e Lumit të Vlorës, e cila është premtuar prej 100 vitesh, duket se po bëhet realitet. Mbrëmjen e sotme...

Balla takim me banorët në Stravaj: Mandati i ri nevojitet për të transformuar Shqipërinë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e fshatit Stravaj në Prrenjas. Në fjalën e tij...

E reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit: Më goditi me grushta në kokë derisa më ra të fikët

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhërave të tij. Por urdhëri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një...

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi eksperimental të ilaçeve kimioterapike dhe...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Lajme të tjera

Web TV