Ndryshimet e aplikacionit/ WhatsApp paralajmëron përdoruesit: Kush s’i pranon…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përdoruesit e WhatssApp të cilët nuk pranojnë termat dhe kushtet e përditësuara deri në afatin e 15 majit, nuk do të jenë në gjendje të marrin ose dërgojnë mesazhe derisa ta bëjnë këtë.

Llogaria e tyre do të renditet si “joaktive” dhe llogaritë joaktive mund të fshihen pas 120 ditësh.

Thirrjet dhe njoftimet do të funksionojnë ende për “një kohë të shkurtër” por, ndoshta vetëm “disa javë”, raportoi TechCrunch.

WhatsApp njoftoi azhurnimin në janar dhe pati një reagim në mes të shumë përdoruesve që menduan se kjo do të thoshte se kompania po planifikonte të ndante më shumë të dhëna me kompaninë e saj mëmë, Facebook.

WhatsApp tashmë ndan disa informacione me Facebook, të tilla si adresa IP e pajisjes dhe blerjet e bëra përmes platformës.

Pas njoftimit fillestar, platforma të tilla si Telegram dhe Signal panë një rritje të madhe të kërkesës ndërsa përdoruesit e WhatsApp kërkuan shërbime alternative.

WhatsApp vonoi prezantimin fillestar dhe tani ka ndryshuar mënyrën se si po njofton përdoruesit për ndryshimet.

Të fundit

Ilir Meta ‘ndërron menu’/ Pas restorantit të peshkut, dekoron me titullin ‘Mjeshtër i Madh’ edhe një restorant me mish gici

Presidenti Ilir Meta si duket ka "ndryshuar menu" pasi pas restorantit të peshkut në Tiranë, i ka dhënë dekoratën "Mjeshtër...

“Çfarë ka me nënën time ai?”/ Incidenti në Shkodër, qytetari shan Ramën

Një incident është shënuar gjatë aktivitetit të Partisë Socialiste në Shkodër për zgjedhjet e 25 prillit. Gjatë kohës kur kryeministri Edi Rama po fliste,...

24-vjeçarja nga Kuçova rrëfen dramat e jetës: Burri më tradhtonte, më thoshte shkoj me vajzat që t’i marr ndonjë lekë

E ftuar në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë Xhoana Sinanaj, 24 vjeçe, nga Kuçova. Kur ishte vetëm 1 vjeç, prindërit e...

“I q* r*pt”/ Fjalët e Julit bëjnë Sindin të qajë dhe të braktisë emisionin

Që në fillim të kësaj puntate të Përputhen, Sindi është shfaqur shumë e prekur dhe madje derdhi edhe lot për shkak të disa fjalëve...

Mpiksjet e pazakonta të gjakut në tru, paqartësitë lidhur me vaksinën Johnson & Johnson

Grupi këshillues i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) vendosi të shtyjë të mërkurën një votim lidhur me vaksinën që lufton koronavirusin...

Lajme të tjera

Web TV