I nguli thikën 5 herë grekes, gjyqtari lë në burg shqiptarin: Po e liruam, mund ta qëllojë përsëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata e Torinos ka lënë në burg 27-vjeçarin shqiptar që qëlloi 5 herë me thikë ish-të dashurën greke. Jetmir Kurtsmajlaj do të vijojë që të qëndrojë në qeli, pasi gjyqtari u shpreh se ekziston rrezikon që të përsërisë krimin.

Mbrëmjen e së dielës shqiptari e sulmoi studenten greke fillimisht me grushte dhe shkelma dhe më pasi i nguli në trup thikën 5 herë. “Ekziston rrezik real dhe konkret që ai të përsëri veprimin nëse lirohet” tha gjyqtari.

Jetmir Kurtsmajlaj tha dy ditë më parë se “Doja ta trembja, jo ta vrisja, nuk e bëra nga xhelozia”.

Mediat greke shkruajnë se shqiptari nuk kishte pranuar ndarjen prej saj dhe vazhdonte ta kërcënonte në rrjetet sociale

Të fundit

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Krisja Meta-Kryemadhi/ Minxhozi ‘thumbon’ çiftin: Pas rënies së votave iu duhej një alibi

Analisti Skënder Minxhozi thotë se krisja Ilir-Metas Kryemadhi ka ardhur pasi partia e tyre ka pasur rënie të votave në zgjedhjet e fundit. Në një...

Euro nuk do kthehet më në shifrat e viteve të kaluara

Bizneset eksportuese nuk po ngrenë kokë. Shifrat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin mars bizneset vendase kanë shitur mbi 87.4 milionë...

Lajme të tjera

Web TV