Do të përfaqësojë Shqipërinë/ Anxhela Peristeri me veshje tradicionale në Eurovision (Foto)

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion për këtë vit.

Teksa është duke promovuar këngën e saj “Karma”, më të cilën doli fituese në Festivalin e 59 të Këngës, ajo ka bërë edhe një set fotografik.

Anxhela Peristeri ka realizuar disa fotografi me veshje kombëtare.

Faqja zyrtare e “Eurovision”-it në Instagram ka publikuar disa fotografi të këngëtares e veshur me veshje tradicionale.

“Shikoni këto fotografi mahnitëse të Anxhela Peristerit, ndërsa ajo u bën dedikime shqiptarëve në të gjithë botën”, ka shkruar faqja zyrtare e “Eurovision”-it.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)


Të fundit

Kur dhe pse lindi NATO?

Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut: NATO, lindi më 4 prill 1949: kjo është dita në të cilën...

Negociatat për presidentin, Alibeaj: Transparenca ilaçi kundër pazareve

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj tha se për çështjen e presidentit, transparenca është ilaçi kundër pazareve. Ai gjatë fjalës së tij...

Negociatat për presidentin e ri/ Balla: PS seriozitet dhe gatishmëri për konsensus

Kreu i Grupit të PS Taulant Balla në një komunikim për media, tha se është vendosur që ditën e nesërme do të jetë prezente...

SHBA zbulon tunelin gjigant të trafikimit të drog*ve në kufi me Meksikën

Autoritetet në SHBA kanë njoftuar sot zbulimin e një tuneli të sofistikuar të trafikimit të drogave, i pajisur me sistem hekurudhor dhe rrymë elektrike...

Kërkohej në të gjithë Shqipërinë/ Arrestohet 22-vjeçari i dënuar me burg, ja akuzat

Një 22-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia është arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Mësohet se Erdis Hysko, i dënuar me 5 vite e...

Lajme të tjera

Web TV