A do të rikthehet karantina? Flet anëtari i Komitetit të Ekspertëve: Do të ulet ora e lëvizjes…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Situata e Covid-19 në vendin tonë vijon të jetë shqetësuese, pasi vihet re një rritje të të infektuarve tek grupmoshat reja.

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Andi Koraqi tregon se cilat janë masat që mund të ashpërsohen, nëse rritet numri i të infektuarve dhe atyre që kërkojnë shërbim spitalor për t’u trajtuar.

“Do të ulet ora e kufizimit të lëvizjes dhe do të kalojmë të gjitha shkollat online. Në asnjë rast nuk do të vendoset për karantinë sepse edhe vendet që kanë kaluar në karantinë nuk kanë dhënë rezultate”, shprehet ai për Klan News.

Edhe java që lamë pas, shënoi një rritje të rasteve të reja, çka detyron Komitetin Teknik të shtrëngojë masat për parandalimin dhe përhapjen e virusit.

Të fundit

U gjetën të zhveshur dhe njëri pa kokë në mes të Spanjës, të rinjtë ishin të dy nga Fushë-Kruja

Kohë më parë një lajm tronditës erdhi nga vendi i Spanjës ku u raportua për një aksident, ku dy...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Po përgatitemi për të ulur fashën deri në plus 60 vjeç

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga qyteti i Vlorës dha lajmin e mirë për të moshuarit poshtë 70 vjeç, se do...

Ngatërron vargjet e Fan Nolit me të Migjenit, Kryemadhi: Nuk merrem më…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka zhvilluar fushatën elektorale në Vlorë, ku ka prezantuar dhe kandidatët për deputetë në këtë qark. Teksa...

“Kujt ja tregon ti këto?”/ Rama në Roskovec: Shesh të tillë s’ka as Kuvendi i Gramozit (Video)

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Fier ku ka inspektuar nga afër punimet në sheshin kryesor të Roskovecit. Rama ka parë nga afër...

Zbuohet njësia në Tiranë që do votojë në mënyrë elektronike, ja si do të procedohet

Banorët e njësisë 10 në Tiranë do të mund të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit në mënyrë elektronike. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka testuar...

Lajme të tjera

Web TV