“Fitojnë deri në 10 mijë euro”/ Rama prezanton të rinjtë nga Korça: Të vetëpunësuar dhe nxjerrin shumë të ardhura

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, në inspektimet e punimeve që ka bërë në Korçë, Vlorë e Tiranë, ka folur mbi rëndësinë që kanë investimet në sektorin e teknologjisë.

Ai ka deklaruar se falë tregut global, të rinj në qytete të ndryshme të Shqipërisë sigurojnë jo pak, por mijëra euro në muaj.

Pas këtyre deklaratave, kryeministri na ka prezantuar me disa të rinj nga Korça, që tregojnë përmes një video të shkurtër eksperiencën e tyre në tregun global online.

Postimi i plotë i kryeministrit:

“Ja disa nga mbi 100 të rinj e të reja në Korçë që janë vetëpunësuar në tregun global online dhe nxjerrin të ardhura shumë më të mira për veten e tyre, se sa po ta kërkonin punën në vende të tjera”, shkruan kryeministri.

Të fundit

U zgjodh Presidente e Kosovës, Erdogan telefonon Vjosa Osmanin

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka uruar ditën e sotme Vjosa Osmanin për postin e Presidentes që mori. Në...

100 mijë euro dëme/ Benz-i luksoz thyen xhamat e lokalit, pamje nga aksidenti i ish-deputetit tek Stadiumi (Foto)

Mbrëmjen e sotme është regjistruar një ngjarje e rëndë pranë stadiumit “Air Albania”. Ish-deputeti Aqif Rakipi është aksidentuar teksa udhëtonte me një automjet të tipit...

Nuk do e njihni/ Najada Çomo ndryshon pamje (Foto)

Shefja e Infektivit, Najda Çomo, u bë simboli i luftës kundër pandemisë së Covid, pasi është emri që përfaqëson mjekët në vijën e parë...

Rrëfehet moderatorja e njohur: E vështirë të gjesh burrë në Shqipëri

Hygerta Sako është një ndër moderatoret e sportit më tërheqëse. Ajo së fundmi ka rrëfyer për jetën e saj si një mami beqare dhe...

“Ata nuk kanë asgjë të tyren”/ Aktorja e Hollywood ‘shpërthen’ pas xhirimeve në Serbi

Aktorja amerikane Elizabeth Olsen, një nga motrat e Olsen, dha një intervistë për shfaqjen “Keeping Secrets” në të cilën, ndër të tjera, ajo foli...

Lajme të tjera

Web TV