Covid-19 i merr jetën mësuesit të shkollës 9-vjeçare (Emri+Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të drejtorit të shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz të Beratit, një tjetër arsimtar është shuar nga sëmundja e koronavirusit.

Është ndarë nga jeta mësuesi i shkollës në fshatin Dragot në Belsh, Avni Dragoti. Lajmin e hidhur e kanë ndarë në mediat sociale kolegët e tij.

“Me hidhërim të thellë ju njoftojmë se sot ka humbur betejën me COVID-19 një nga mësuesit më të nderuar të shkollës sonë “Avni Dragoti”. Shprehim ngushëllimet dhe respektin për këtë mësues të vyer e me përvojë dhjetëra vjeçare në arsimimin e shumë brezave. Ndajmë këtë dhimbje me familjarët e tij, nxënësit dhe kolegët”, njofton drejtoria.

Të fundit

Vrau bashkëshorten, dënohet me 35 vite burg ish-gardisti Alket Arapaj

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vite burg, ish gardistin Alket Arapaj i akuzuar për vrasje në familje....

Lidhja shqiptare është një zonjë absolute e Prizrenit, Pejës, Shkupit, Gjakovës dhe Prishtinës, Radhën e kanë Manastiri dhe Shkodra

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 16 Prill 2021  “Le Temps” ka botuar, të dielën e 20 mars 1881, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me sukseset...

E rëndë në SHBA, një person qëllon me breshëri plumbash, të paktën tetë të vdekur

Të paktën tetë persona kanë ndërruar jetë, për shkak të shtënave me arnë në një strukturë të Indianapolis FedEx, në SHBA, shkruan CNN. Po sipas...

“Përzuri” pacientin e moshuar, arrestohet mjeku (Emri)

Prokuroria Themelore në Prishtinë përmes një njoftimi ka bërë të ditur që mjeku nga Podujeva, Ibrahim Hoti është arrestuar nga Policia e Kosovës. Kjo erdhi...

Punonjësi në Kavajë “ia punon” pronarit, merr lekët e kompanisë dhe largohet

Një 45-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia, pasi akuzohet se ka vjedhur një shumë parash në kompaninë ku punonte. Policia bën me dije se...

Lajme të tjera

Web TV