Koalicioni i opozitës/ Halit Valteri: Projekt i turpshëm, njerëz që për 30 vite i janë turrur çdo kazani

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti i opozitës së re, Halit Valteri është treguar shumë i ashpër me koalicionin opozitar të krijuar para zgjedhjeve të 25 prillit.

“Projekt i turpshëm” e ka quajtur ai, duke thënë se nuk ka sjellë asgjë të re.

“Projektet e turpshme, ku dëshira për të denoncuar nuk diskutohet po ta krahasosh një vit më parë tërbimi është shumë herë më i fortë, ku zgafallat e SHQUP dolën mbi kokat e shqiptarë, aty lart vijon të nxijë Basha, njeriu që pretendon të çlirojë vendin po kërkon modelin më të shqetësuar të liberatorit, duket se e emrat e mbledhur dhe partitë e mbledhura kanë harruar se u shplanë para 8 vitesh, të njëjtin njerëz që i mblodhi Berisha, harrojnë që janë një faturë tragjike, të puthitur njëri pas tjetrit nën presionit të së ardhmes, për t’u lënë në harresë.

Dua të ndaj një rast, nuk mendoj se ata janë demokrat, janë njerëz që për 30 vite i janë turrur çdo kazani. Ky është fundi i shpresave, të votosh PD merr Monën, Dulen, Idrizin, Nokën, Dukën, i kuptoj si ndihen në PD, ka me siguri shumë burra e gra që kanë bërë 8 vjet fushatë kundër tyre, kanë besuar se PD do pastrohej nga servilët e shushunjat.

Të fundit

Zbulohen mashtruesit që zhvatnin qytetarët përmes rrjeteve sociale (EMRAT)

Policia ka shkatërruar një grup kriminal në fushën e krimeve kibernetike në qytetin e Pogradecit. Gjashtë persona janë arrestuar...

Prej disa ditësh fushatë me njerëzit, kandidati për deputet i PD infektohet me Covid

Shefi i shtabit të PD-së për qarkun e Lezhës, Mark Marku është infektuar nga Covid. Lajmin për këtë infektim e ka bërë publik vetë...

Balla në Tregan: Shqipëria është një nga 5 vendet e para në botë për barazinë gjinore në qeverisje

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me gratë dhe vajzat në Njësinë Adminitrative Tregan të Elbasanit. Në...

Kampionati i Minifutbollit Shqiptar nis edicionin e 8 -të, Administratori Kadiu: Do të sjellim normalitet në gjendjen fizike dhe psikologjike që ka përkeqësuar Pandemia

Nën moton , “Sporti si një vlerë e shtuar” Shoqata Sportive e Minifutbollit shqiptar hapi edicionin e 8-të të Kampionatit të Futbollit Amator. Ky...

Shkrihet dega e LSI-së në Njësinë 10, i bashkohet Partisë Socialiste, Veliaj: Mirë se erdhët, dera është e hapur për të gjithë

Dega e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Njësinë 10 është shkrirë, duke iu bashkuar përfundimisht Partisë Socialiste. Në një takim të zhvilluar me ish...

Lajme të tjera

Web TV