Kupa e Gjermanisë, në mesjavë, çerekfinalet, spikatin dy duele të Bundesligës 1

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

ASNN – Ndeshjet më të spikatura do të vijnë për sportdashësit drejtpërdrejt në Rrjetin e RTSH-së. Të martën dhe të mërkurën rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar do të sjellë dy përballjet më të spikatura të çerekfinaleve të Kupës së Gjermanisë në futboll. Kjo veprimtari, që është një nga ekskluzivitetet e spikatura sportive të transmetuesit publik, ka dhuruar deri më tani spektakël dhe të papritura.

Kupa e Gjermanisë në futboll, që është një nga ekskluzivitetet e spikatura sportive të Rrjetit të Radio-Televizionit Shqiptar dhe ka dhuruar spektakël dhe të papritura, që kulmuan në mbyllje të turit të 32-shes edhe eliminimin e papritur dhe dramatik të fitueses në fuqi të këtij trofeu, Bajernit të Mynihut, luan në mesjavë 4 duelet e çerekfinaleve.

Në përballjen që çel të martën siparin e këtyre çerekfinaleve, Jahn Regensburgu i Bundesligës së dytë sfidon Verder Bremenin e Bundesligës së parë, në takimin që nis në ora 18:30, ndërsa duke nisur nga ora 20:45, vjen përballja e Bundesligës së parë, midis Borusias së Mënshengladbahut dhe Borusias së Dortmundit, që do të sillet për sportdashësit drejtpërdrejt nga RTSH Sport.

Ndërkaq, të mërkurën, ekipi që eliminoi Bajernin, Holshten Kili i Bundesligës së dytë, sfidon skuadrën e vetme amatore që ka mbetur në lojë, Rot-Vajs Esenin, në duelin që nis në ora 18:30. Eseni eliminoi në turin e 16-shes Bajer Leverkusenin, ndërsa Holshten Kili mposhti rivalen e Bundesligës së dytë, Darmshtadtin. Në përballjen e fundit çerekfinale, që nis në ora 20:45 dhe do të vijë drejtpërdrejt në RTSH 3, përballen dy skuadrat e Bundesligës së parë, Lajpcigu dhe Volfsburgu.

Kupa e Gjermanisë
Turi i 16-shes:

Të martën, 2 mars 2021:
Jahn Regensburg – Verder Bremen (18:30)
Borusia Mënshengladbah – Borusia Dortmund (20:45)

Lexo edhe :  Futbolli i sallës, Shqipëria, me shumë mungesa në dy sfidat e radhës të Eliminatoreve

Të mërkurën, 3 mars 2021:

Rot-Vajs Esen – Holshten Kil (18:30)
Lajpcig – Volfsburg (20:45)

Të fundit

Adoleshentët e pabindur po i sulmonin djalin 11-vjeçar, babai futet për të mbrojtur të birin por i ndodh e papritura

Një grup adoleshentësh rreth 14-15 vjeç kanë sulmuar një djalë 11 vjeçar në West Sussex duke ushtruar dhunë ndaj...

Adrian Ismajli, fëmija që u rrit me topin: Ëndrra ime, të luaja në Itali

“Kam patur oferta të ndryshme, por projekti i Specias më bindi dhe pas disa muajsh përshtatjeje, mund të them se jam i lumtur” “Me këmbëngulje...

Volejboll – Femra, Finalja e titullit të rrjetës së vajzave, një derbi kryeqytetas

Tirana mund Vllazninë në 3 takime, sfidon Partizanin për kurorën e femrave. Do të jetë një derbi i kryeqytetit finalja e titullit në volejboll...

Ish-shefi i Shtabit Bardhyl Kollçaku: NATO e gatshme të sjellë kontrollorët e vet në Rinas nëse mungojnë punonjësit shqiptarë

Ish-shefi i Shtabit të Ushtrisë Bardhyl Kollçaku deklaron se edhe nëse do mungojnë kontrollorët shqiptarë në Rinas aleanca e NATO-s do sjellë punonjësit e...

Paralizimi i Rinasit/ Reagon edhe ministri Peleshi: U kërcënua siguria kombëtare, po cenohet stërvitja “Defender 21” SHBA-NATO

Ditën e djeshme u vu në rrezik siguria kombëtare me atë që ndodhi në Rinas. Deklaratën e ka bërë mëngjesin e sotëm ministri i...

Lajme të tjera

Web TV