Infermierja në Divjakë humb jetën nga sëmundja e rëndë, Braçe: Modeli i përkushtimit e profesionalizmit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një infermiere në Divjakë u nda nga jeta ditën e sotme, pasi vuante nga një sëmundje akute.

Zëvendës kryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas këtij lajmi të trishtë, duke thënë se Erjola ishte modeli i përkushtimit dhe profesionalizmit.

“Këta shërbyes publik po japin jetë për të shpëtuar jete; sakrificë më sublime se kaq nuk mund të ketë”, shkruan Braçe mes të tjerash.

Postimi i plotë:

Erjola ishte nje sherbyese publike, nje infermiere ne polikliniken e #Divjakes!

Modeli i perkushtimit, profesionalizmit, humanizmit, sherbimit per kedo!

E tille, e perqendruar pafund tek puna, sherbimi vecanerisht ne vitin me te veshtire qe gjithkush ka kaluar ndonjehere, aq sa dhe veten, shendetin e saj nuk e kurseu.

Ndihmoi te sherohej cilindo dhe te gjithe shendetin tani ja dedikojne sherbimit te Erjoles.

Këta shërbyes publik po japin jetë për të shpëtuar jete; sakrificë më sublime se kaq nuk mund të ketë.

Nga sot #Divjaka ka nje infermiere me pak, Erjola u shua pabesueshem shume shpejt nga nje semundje e rende e akute;

Nga sot #Divjaka ka nje engjell me shume!

Te jete i paqte e i qete udhetimi yt, ERJOLE!

Të fundit

Çuçi takime në Tepelenë: Vijmë me kokën lart, shembull i transformimit nga qyteti deri në fshatrat më të largët

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në qarkun Gjirokasër dhe kandidati për deputet, Bledi Çuçi ka vijuar takimet elektorale në...

Rama bisedë telefonike me Gjinkurin, nuk mungojnë batutat: Ta bëjmë Vlorën tërmet! (Video)

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me Damian Gjiknurin, lidhur me fushatën zgjedhore. Rama: Do ë bësh tërmet Vlorë apo jo Gjiknuri: Kam qejf...

Fjalimi i Victor Hugo në Asamblenë Legjislative mbi Projekt-ligjin e arsimit publik (1850) : “…asnjë komunë pa një shkollë, asnjë qytet pa një kolegj…

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 5 Prill 2021 Shtypi francez i kohës ka botuar, më 16 janar 1850, fjalimin historik të Victor Hugo para Asamblesë Legjisltative franceze...

E rëndë/ Xhaxhai udhëzon nipin e mitur të qëllojë me armë “rivalin e tij në dashuri”

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali. Një xhaxha ka detyruar të nipin e tij vetëm, 13 vjeç, të qëllojë me armë zjarri një...

Njerëzit në ankth duke e parë nga poshtë, i riu ngjitet në ndërtesën 400 m, pa asnjë litar apo mjet sigurie (VIDEO)

George King, ngjitësi i lirë, që herë pas here ka rrezikuar veten duke u ngjitur në qiellgërvishtëset më të larta në botë, ka rrezikuar...

Lajme të tjera

Web TV