Kujdes, nëse shefi juaj ka këtë shenjë horoskopi, s’do i keni punët mirë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të jesh një udhëheqës fantastik zakonisht do të thotë një kombinim i gatishmërisë për kompromis, logjikë dhe kujdes të mjaftueshëm për njerëzit e tjerë.

Por, jo të gjithë i kanë këto cilësi dhe disa njerëz thjesht nuk kanë lindur për pozicione drejtuese.

Sipas horoskopit, shefat më të kqinjë janë Ujorët.

Ujorët konsiderohen si lider të dobët, edhe pse kanë aftësitë e një lideri.

Ata mund të vijnë me ide dhe koncepte krejtësisht të reja. Problemi me të cilin përballen është se ata mendojnë krejtësisht ndryshe nga njerëzit e tjerë dhe e kanë të vështirë të përcjellin idetë e tyre tek të tjerët.

Ata janë shumë të njohur për ekzagjim në punë e tyre dhe presin të njëjtat gjëra nga të tjerët.

Puna jashtë orarit, puna në fundjavë ose pushime është diçka që Ujori e konsideron krejtësisht normale dhe dëshiron që punonjësit e tij të sillen në të njëjtën mënyrë.

Gjithashtu, nëse zemërohen me njërin nga punonjësit, ata e kanë zakon të bëjnë thashetheme pas shpine.

Ujori rekomandohet të punësojë bashkëpunëtorë të duhur të cilët do të jenë të ngarkuar me kujdesin për punonjësit.

Të fundit

“E futëm vajzën në furrë, menduam se vdiq”/ Flet shqiptarja simbol i eksodit të Kosovës

Së fundmi në Bllacë të Hanit të Elezit është përuruar ‘Muri i Kujtesës’, në qendër të së cilit qëndron...

I burgosuri largohet nga vendi i qëndrimit, kapet në flagrancë në Poliçan

Një 29-vjeçar është arrestuar pasi u kap jashtë vendit ku vuante dënimin. Burimet zyrtare bëjnë me dije se i riu ka shkelur masën e...

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 10 mijë punonjës në 1.214 biznese u mbështeten me paga lufte

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë. Teksa na ndajnë 11 ditë nga zgjedhjet...

Ushqimet që duhet të shmangni gjatë Ramazanit

Arsyeja pse ndihemi të rraskapitur gjatë Ramazanit janë orët e gjata të qëndrimit pa ngrënë. Gjatë kësaj periudhe, individi përjeton lodhje sepse metabolizmi ngadalësohet....

Përmbyset anija nga moti i keq, humbin jetën 6 persona dhe zhduken disa të tjerë

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në jug të Port Fourchon, në...

Lajme të tjera

Web TV