Shtatë të vdekur gjatë 24 orëve të fundit, rritet numri i rasteve të reja në Kosovë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është rritur numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Sipas të dhënave, nga 3.674 mostra të marra, 591 kanë rezultuar pozitive brenda 24-orëve. Gjithashtu, janë regjistruar 7 vdekje dhe 386 janë shëruar.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 2 raste (78, 68 vjeç), Ferizaj 1 rast (68 vjeç), Gjakovë 1 rast (83 vjeç), Mitrovicë 1 rast (74 vjeç), Prishtinë 1 rast (70 vjeç) dhe Viti 1 rast (72 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 71.344 raste nga 319.338 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.627 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 386 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 61.014 raste, kurse numri i rasteve aktive është 8.703.

Të fundit

Aksident tek mbikalimi i Sukthit, i plagosuri dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në mbikalimin e Sukthit. Mësohet se një i plagosur ka mbetur nga aksidenti. Prej...

Sherr mes vëllezërve në Tiranë, 12-vjeçari qëllon me thikë të vëllanë adoleshent, si është gjendja e tij

Rreth orës 13:30, në rrugën “Hysen Xhura”, janë konfliktuar për motive të dobëta 2 vellëzër me njëri-tjetrin. Si pasojë e konfliktit një shtetas i mitur...

E rëndë në Tiranë, 12-vjeçari godet me thikë vëllain

Një sherr mes vëllezërish ka ndodhur sot në Tiranë. Policia njofton se rreth orës 13:30, në rrugën ‘Hysen Xhura’, janë konfliktuar për motive të...

Eurovision me spektatorë, lejohet pjesëmarrjen e 3500 personave

Festivali Europian i këngës do të zhvillohet me spektatorë këtë vit. Organizatorët e Eurovizion, siguruan lejen për të lejuar një publik prej 3500 personash,...

Mamaja përqafon djalin për ta mbrojtur nga të shtënat me armë, vdes në krahët e saj 9-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Katër persona janë qëlluar për vdekje në një zyrë periferike të pasurive të patundshme në Los...

Lajme të tjera

Web TV