U bë e famshme me ‘selfien’ me shenjat e maskës në fytyrë, infermierja jep mesazhin emocionues në Sanremo

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në mars të vitit të kaluar, në pikun e pandemisë, fotografia e infermieres Alessia Bonari me shenjat e maskës në fytyrë u bë virale gjithandej.

Infermierja 23-vjeçare Alessia Bonari e cila punon në një spital të Milanos, u bë një nga fytyrat simbolike të luftës kundër pandemisë.

S’do ta besoni sa ndryshe duket në Festivalin e Sanremos.

Ajo dhuroi një mesazh të rëndësishëm për të gjithë nga skena e teatrit Ariston.

“Situata është praktikisht gjithmonë e njëjtë sikur kur bëra atë fotografi, ne nuk duhet të neglizhojmë”, tha ajo, duke folur me producentin ekzekutiv të Sanremos, Amadeus.

“Të bashkuar, ne me siguri do të kemi sukses”, u shpreh ajo.

Fjalë të thjeshta, por të përzemërta, për të cilat Ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza donte ta falenderonte atë në Twitter, duke shkruar: “Faleminderit Amadeus dhe faleminderit Alessia”, shkroi ai.

“Jeta ime nuk ka ndryshuar. Ne të rinjtë nuk jemi imun ndaj koronavirusit, ne gjithashtu mund të sëmuremi, ose akoma më keq”, tha infermierja, e cila luftoi në vijën e parë të frontit kundër virusit COVID-19.

Të fundit

Fleta e votimit/ Celibashi tregon rastet kur vota quhet e vlefshme

Kryekomisioni Ilirjan Celibashi ka treguar se kur një votë quhet e vlefshme. "Është e qartë që nuk do të jenë...

Një plumb në kokë dhe dy në zemër, vrasja e ‘Kumbarit’ në Shkodër është kryer nga…

132 gëzhoja janë gjetur në vendin e ngjarjes ku është ekzekutuar Bardhok Pllanaj, i njohur edhe si “Kumbari” i Shkodrës. Ndërsa automjetin e tij e...

Gënjeu të bijën për shaka në 1 prill, 58-vjeçarja përfundon në burg

Një nënë 58-vjeçare, e cila i tha të bijës se ishte qëlluar me armë, si një shaka për 1 Prill, Ditën e Gënjeshtrave, është...

Të shtëna me armë zjarri/ Një grua e vdekur dhe 5 të plagosur, mes tyre dhe një 4-vjeçar

Një grua ka vdekur dhe pesë të tjerë, përfshirë një 4-vjeçar, kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në një park...

“Ky tjetri thotë do heqim traun”, Rama publikon bisedën me Peleshin: Jo organizime të mëdha në asnjë mënyrë! Këta po marrin njerëzit më qafë...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një bisedë me ministrin Niko Peleshi teksa udhëton për në Korçë. Në bisedë, Rama e pyet...

Lajme të tjera

Web TV