Shtyhet mbledhja e PS-së për listën e kandidatëve për deputet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbledhja e Partisë Socialiste për listën e kandidatëve për deputetë është shtyrë.
Mësohet se ishte parashikuar që të bëhej sot në orën 18:00, por është shtyrë për një orë më vonë.

Akoma nuk dihen arsyet e kësaj shtyrjeje, ndërkohë që kryeministri Edi Rama është parë që të futet në selinë e PS-së gjatë pasdites së sotme. Mësohet se drejtuesit politikë nuk do të jenë të parët në listat e qarqeve.

Burime të besueshme i thanë Newsbomb.al se pjesa më e madhe e listave ka përfunduar ndërkohë që do të vendosen detajet e fundit të emrave.

Ajo që dihet me siguri është se drejtuesit politikë të qarqeve do të jenë në “vijën e zjarrit”, që do të thotë në kufijtë e listave, aty ku PS pretendon të marrë mandatin e fundit.

Kështu, Ilir Beqja në Shkodër do të vendoset i katërti në listë; Gramoz Ruçi në Fier do të jetë në numrin 10 të listës së deputetëve; Taulat Balla në Elbasan pritet të jetë në vendin e tetë, duke pretenduar se kaq mandate do të marrë PS në atë qark.

Olta Xhacka në Dibër besohet se do të jetë në vendin e tretë, ndërkohë që Damian Gjiknuri “shpëton” nga kjo skemë meqë Rama vetë ka shpallur se do të jetë në dy qarqe, në Vlorë dhe në Durrës.

Niko Peleshi, drejtues i qarkut të Korçës, do të jetë numri 6 në listë. Për Bledi Cucin, ende nuk është vendosur se varet shumë se ku do të jetë Vangjel Tavo, në listën e PD apo do të jetë më vete me LSI. Nëse LSI del vetëm, atëherë Çuçi do të jetë I dyti në listë, në të kundërt, në vendin e tretë.

Të fundit

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Ish-partnerja e Meriton Mjekiqit i çjerr maskën moderatorit: Nuk e ka takuar kurrë djalin tonë live, më kërcënon të mbyll gojën!

Moderatori i emisionit më të ndjekur të momentit në Kosovë, “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “NIN”, ku...

Ana Lleshi e thotë troç: U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Covid-19/ 238 raste të reja, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2684 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 238 qytetarë. Rastet pozitive...

Lajme të tjera

Web TV