Kush janë 11 emrat e rëndësishëm në PD që mbetën jashtë listës së kandidatëve për deputetë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në listën zyrtare të kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, bie në sy mungesa e disa emrave aktivë në këtë forcë politike.

Në krye të listës, Basha ka vendosur drejtuesit politikë të qarqeve. Veçanërisht në Tiranë, vendet e sigurta janë zënë nga aleatët e Bashës, si Fatmir Mediu, kreu republikan, Shpëtim Idrizi i PDIU-së së bashku me Mesila Dodan, Vangjel Dulen e PBDNJ-së dhe Dashamir Shehin e LZHK-së.

Ndërsa kreu demokristian Nard Ndoka është renditur në një zonë thuajse të pasigurt.

Jashtë listës janë lënë disa emra të rëndësishëm në Partinë Demokratike, Si Luciano Boçi, Genc Pollo, Endri Hasa e të tjerë.

Lista me emrat e ish-deputetëve që nuk u përfshinë në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së:

Luciano Boçi

Genc Pollo

Hekuran Hoxhalli

Klevis Balliu

Andon Frrokaj

Romeo Gurakuqi

Lorenc Luka

Halim Kosova

Xhemal Gjunkshi

Florion Mima

Endri Hasa


Të fundit

Berisha: Shpallja ime ‘Non Grata’ nga SHBA pa fakte! Me përjashtimin tim Basha i futi thikë pas shpine PD-së

Sali Berisha këmbëngul që shpallja e tij 'Non Grata' nga SHBA-ja është bërë pa baza, e ndërsa tha se...

“Provat ndaj Berishës janë të dukshme”, Yuri Kim mesazh drejtësisë shqiptare: Autoritetet vendase të lëvizin

Në Shqipëri, ambasadorja amerikane Yuri Kim deklaroi një intervistë për Zërin e Amerikës se kush thotë se është habitur nga vendimi i Departamentit amerikan...

PD bojkotoi foltoren, Rama vjen në Kuvend: Me të keq e me përdorimin e forcës me ne s’keni fituar asnjëherë dhe s’do fitoni! I...

Pasi PD bojkotoi foltoren dhe nuk merrte fjalën pa ardhur kryeministri Edi Rama, ky i fundit ka mbërritur në Kuvend. Në përgjigje të deputetëve të...

Kapet një tjetër fermë kanabisi në Spanjë, arrestohen 12 shqiptarë dhe vendas

Policia spanjolle ka goditur një tjetër bandë kriminale që vepronte në kultivimin e kanabisit në Huesca. Mësohet se në saj të këtij operacioni janë arrestuar...

Samiti i Brdos, Xhacka: Integrimi ekonomik, ndërlidhja dhe tregu i vetëm janë prioritetet tona të përbashkëta

Ministrja e jashtme Olta Xhaçka zhvilloi sot një bisedë on line me me Komisionerin Varhelyi dhe ministrat e jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor,...

Lajme të tjera

Web TV