Rrëzohet avioni, humbin jetën të paktën katër persona dhe dy mbetën të plagosur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të pakën katër persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur, si pasojë e rrëzimit të një avioni ushtarak në rajonin Almaty të Kazakistanit.

Mediat e huaja shkruajnë, se avioni ushtarak An-26 u zhduk nga radarët në orën 17:20 sipas kohës lokale. Sipas raportimeve, avioni që i përkiste Shërbimit Kufitar të Komitetit Kombëtar të Inteligjencës së Kazakistanit, u rrëzua gjatë uljes emergjente.

Si pasojë e këtij aksidenti ajror, 4 nga gjashtë personat në avion humbën jetën, ndërsa dy të tjerët, janë dërguar me urgjencë


Të fundit

Motra e Kosta Grillos për gazetarin: Është në gjendje të qendrueshme, po mbahet mirë

Gazetari Kosta Grillo i cili qëndron që prej ditës së djeshme në spitalin Memorial në Turqi, si pasojë e...

Plagosi me armë 33-vjeçarin në Ksamil, arrestohet pushuesi nga Shkodra

Është arrestuar autori i plagosjes së 33-vjeçarit mbrëmjen e sotme në dhomën e një hoteli në Ksamil. Polica njofton se është arrestuar Edison Vyzaj,...

Gjetjet e studimit/ Truri i njeriut është aktiv pasi pushon zemra

Sipas hulumtimit të Shkollës së Mjekësisë Langone në Neë York thuhet se truri i njeriut ende punon pasi zemra ndalon.   Sipas LittleThings. Dr. Sam Parnia, drejtori...

Rinovimi i pasaportave, ja njoftimi i ministries së Brendshme  

Zyrat e Gjendjes Civile, ku ofrohet shërbimi për aplikim e kartave të identitetit apo pasaportave, do të jenë në funksion të qytetarëve edhe gjatë...

Gërmimet arkeologjike në varrezën e Përmetit, zbulohen objekte të tjera

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka bërë të ditur sot se janë duke vazhduar gërmimet arkeologjike në varrezën mesjetare të Përmetit. Margariti bëri të ditur...

Lajme të tjera

Web TV