test

“Elbasan i bukur, Elbasan”, Rama uron Ditën e Verës: Gëzuar!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Ditës së Verës.

Ai ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku shfaqet një album fotografik me pamjet që përshkruajnë më së mirë këtë ditë feste për shqiptarët.

Në foto duken ballokumet tradicionale të Elbasanit dhe pamje të njerëzve në rrugë duke festuar.

Videon ai e ka shoqëruar me një këngë tradicionale për Elbasanin, vendi ku ka origjinën edhe kjo festë.

“Gëzuar Ditën e Verës”,- shkruan Rama bashkëngjitur videos.

Të fundit

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e...

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë për të përfituar kredi me...

Djali i Belerit kandidat i PD për Himarën? Dhuli zbulon çfarë pritet të ndodhë

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin për Fredi Belerin me 2 vite burg për korrupsion zgjedhor. Ish-zëdhënësi i fushatës së Belerit, Skerdjan Dhuli...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e...

“Grekët, të zënë në çarkun e tyre”/ Çupi: ‘Beleri’, problem i Greqisë

Gjykata e Apelit të Posaçëm la të pandryshuar dënimin për Fredi Belerin. Kryetari i zgjedhur i Himarës do të qëndrojë në qeli deri në...

Lajme të tjera

Web TV