U shtrua në spital me COVID-19, humb jetën aktivisti i njohur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktivisti nga Korça, Arben Kosturi ka ndërruar jetë nga COVID-19 pasi ishte shtruar në një nga spitalet e vendit.

Lajmin e bëjnë të ditur Vasilik Hysi dhe Niko Peleshi të cilët kanë reaguar për ndarjen nga jeta të Kosturin me mesazhe ngushëllimi për të.

Kosturi ishte aktivist në mbrojtje të të drejtave të komunitetit rom, egjyptian dhe minoriteteve në veçanti.
Po ashtu ai drejtonte shoqatën ‘’Disutni Albania’’.


Të fundit

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

Lajme të tjera

Web TV