A do të garojë në zgjedhje? KQZ merr vendim për Tom Doshin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

KQZ ka vendosur regjistrimin e listës shumë emërore të Partisë Social Demokrate, duke lejuar kandidimin e Tom Doshit në Zgjedhjet e 25 prillit.

“Të gjitha ato që kërkohen në dokumentacion janë në përputhje. S’ka kusht që ndalon kandidimin e Tom Doshit, s’kemi shkelje,“-tha Celibashi gjatë fjalës së tij në mbledhje.


Të fundit

U gjet i vdekur në Elbasan/ Viktima me damarë të prerë, ja vendi ku ishte hedhur

Është ende i paidentifikuar viktima që u gjet në mes të rrugës në një nga lagjet e njohura të...

Balla, Klosi dhe Soreca me biçikletë në Stëblevë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla bashkë me ministrin Blendi Klosi të shoqëruar nga ambasadori i BE Luigi Soreca kanë përshkuar...

Përfaqësoi Zvicrën në Eurovision/ Gjon Muharremaj feston me simbolin e shqiponjës

Gjon Muharremaj, konkurrenti i Zvicrës në Eurovision i cili është me origjinë shqiptare ka zgjedhuur një formë mjaft të veçantë për të festuar në...

Rama publikon videon nga lagjja e re Rilindja në Fushë-Krujë

Rindërtimi vijon në të gjithë vendin, ku edhe qyteti i Fushë-Krujës po merr tashmë një tjetër pamje. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën...

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Lajme të tjera

Web TV