Shoqërohen 20 persona për vrasjen e Mond Çekiçit, fqinja rrëfen ngjarjen: I zbrazën dy karikatorë pa pushim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

20 persona janë shoqëruar në policinë e Durrësit, në lidhje me vrasjen që ndodhi mëngjesin e sotëm, ku u ekzekutua Edmond Koçi, ose siç njihej ndryshe Mond Çekiçi, anëtar i bandës së Durrësit.

Bëhet me dije se personat e shoqëruar po merren në pyetje në lidhje me ngjarjen në fjalë.

Në lidhje me ekzekutimin e Edmond Çekiçit ka folur edhe një nga fqinjet e tij. Ajo shprehet se në fillim dëgjuan krisma kallashnikovi dhe pas pak filluan prapë pa pushim. Sipas saj autorët zbrazën dy karikatorë mbi të.

“Ka dy fëmijë, këtu ka një shtesë këtu herë jetonte, e herë jo nuk e ka përfunduar se ka pula e rosa andej nga mbrapa. krismat i dëgjuam. Dëgjuam dy herë kallashnikov, pastaj filloi prapë punë minutash, 2 karikator pa pushim, pastaj nuk dimë gjë”, tregon fqinja.

Kujtojmë që Edmond Koçit ditën e sotme iu bë atentat nga disa persona ende të paidentifikuar. Shoferi i tij ka qenë dëshmitar i ngjarjes dhe u ka treguar efektivëve të Policisë gjithë dinamikën e saj. Atentatorët i kanë prerë rrugën Koçit dhe shoferit të tij. Kur Mond Çekiçi ka dalë nga makina për të sqaruar ngjarjen, ai është ekzekutuar.


Të fundit

‘Donte të më rrëmbente’, 21-vjeçarja në Tiranë tregon makthin e përndjekjes nga fqinji i saj

Një 22-vjeçar është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 1 vit e 4 muaj burg, nën akuzën se ka...

23-vjeçarja lidhet me të vëllain, poston video duke u puthur në TikTok: S’më intereson ç’a thonë njerëzit

Një çift në TikTok pretendojnë se janë vëlla e motër dhe thonë se janë 'plotësisht të dashuruar'. Scarlet Vas thotë se më parë kishte...

Denoncimi që shokoi studion/ Tronditëse, vëllai i vogël përdhunohet nga motra e madhe

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua për simbolikën e datës së 1 Qershorit, nëse ia vlen të shihet edhe si...

Tragjike/ Gjenden 17 njerëz të varrosur pa koka

Zbulimi u bë në një varrezë romake në një fermë britanike  Trupat pa kokë të 17 njerëzve janë gjetur sot në varreza romake të pikasura...

Një virus i ri po qarkullon në Kinë/ Autoritetet konfirmojnë përhapjen e …

Qeveria e Kinës tha se një person ka kontraktuar gripin e shpendëve, variantin H10N3, porse rreziku i përhapjes në shkallë të gjerë është i...

Lajme të tjera

Web TV