Dita Botërore e Sindromës Down/ Balla: Çdo vit zëri i tyre bëhet më i fortë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar për Ditën Botërore të Sindromës Down me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

Balla shprehet ndër të tjera se ardhja në jetë e meriton të festohet, pavarësisht se kush është apo si ka lindur.

“21 Marsi Dita Botërore e Sindromës Down! Çdo vit, zëri i personave me këtë sindromë, si dhe i personave që jetojnë apo punojnë me ta, bëhet më i fortë! Pavarësisht kush jeni apo si keni lindur, ardhja juaj në jetë meriton të festohet!

#shqipëriaeardhmjajonë #tinukdojeshkurrëvetëm ”. shkruan Balla.


Të fundit

Liverpool fiton pastër ndaj Norwich City, Milot Rashica debuton si titullar në Premier League

Liverpool nuk ka suprizuar në javën e parë të Premier League duke fituar pastër 0-3 në transfertën e Norwich. Golat...

Ambasadorja Kim takim me Kadarenë: Një nga mendimtarët më të mëdhenj në Evropë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me shkrimtarin Ismail Kadare. Diplomatja amerikane ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shfaqet...

Qeveria gjermane financon dy projekte në Cërrik, Balla: Ndihmojnë në përmirësimin e shërbimeve për të gjithë banorët e Cërrikut

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se falë bashkëpunimit të shkëlqyer me Qeverinë Gjermane, përmes GIZ Albania po zbatohen në...

Të paktën 29 të vdekur deri më tani nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës Rihter në Haiti

Haiti po shënon një ditë të errët për historinë e vendit teksa deri më tani janë 29 viktima nga tërmeti 7.2 ballë i shkallës...

Me dronë e radar/ Policia pezullon 18 leje drejtimi gjatë monitorimit në Bypass-in e Vlorës

Njësia operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore në bashkëpunim me Policinë Rrugore Vendore në Vlorë, ka monitoruar qarkullimin e automjeteve në Bypass-in e Vlorës. Policia...

Lajme të tjera

Web TV