test

Gramoz Ruçi uron Konjufcën: Sfidat përballohen bashkë me partnerët strategjikë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka uruar sot uron Kryetarin e ri të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

“Me rastin e zgjedhjes Kryetar i Kuvendit të Republikës së Kosovës, në emër të Kuvendit të Shqipërisë dhe në emrin tim personal, Ju uroj nga zemra suksese në detyrën Tuaj të lartë dhe fisnike.

Kosova ndodhet sot para sfidash të mëdha e të vështira, përballimi i të cilave është plotësisht i mundur me përkushtimin e institucioneve të reja të Republikës dhe partneritetin e ngushtë me aleatët tanë strategjikë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian.

Nën lidershipin Tuaj vizionar, Kuvendi i Kosovës do të përballojë e zgjidhë me sukses detyrat themelore të zhvillimit, përparimit dhe integrimit euro-atlantik dhe rritjes së rolit e kontributit të Republikës së Kosovës si një faktor paqeje e stabiliteti në rajon e më gjerë.

Gjej rastin të rikonfirmoj vullnetin e Kuvendit të Shqipërisë si edhe timin personal se bashkëpunimi midis Kuvendit të Republikës së Shqipërisë dhe Kuvendit të Republikës së Kosovës do të zgjerohet e intensifikohet.”, shkruan në letrën e tij Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Të fundit

Cana komenton yjet e Kombëtares pas përfundimit në Euro2024: Do kemi nevojë për të gjithë

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, ka bërë një analizë të lojës së kuqezinjve, aventura e të cilëve përfundoi në Euro2024. Në...

Letra e Ajnshtajnit për krijimin e bombës atomike do të dalë në ankand

Një letër nga Albert Einstein, në të cilën inkurajohej SHBA-ja të zhvillonte bombat e para bërthamore në botë, do të dalë në ankand. Drejtuar...

Të huajt blejnë prona në Shqipëri/ Ekspertet: Të interesuar polakët dhe çekët

Nga 1 mijë e 200 apartamente që janë shitur në Lezhë në më pak se 1 vit e gjysmë, afro 400 janë blerë nga...

Si ta mbrojmë shtëpinë edhe kur jemi me pushime?

Vera është periudha e udhëtimeve dhe pushimeve. Shumë prej nesh zgjedhin që këto pushime ti kalojnë në det apo në mal, ndërsa nuk mungojnë as...

Ditë të nxehta/ Ja ku rekomandohet të mbahen barnat mjekësore

Stina e nxehtë e verës bashkë me shkëlqimin e mrekullueshëm të diellit mund të shkaktojë edhe probleme dhe dilema. Rritja e temperaturave veç djersitjes...

Lajme të tjera

Web TV