Kryeministri Rama publikon pamjet/ Ja si duket spitali i Fierit në ditën e 68-të të punimeve (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar në rrjete sociale një video nga dita e 68-të e punimeve nga Spitali i ri Rajonal Memorial i Fierit, i cili po ndërtohet nga miqtë turq.

Aty po punohet me ritme të shpejta, 24 orë në ditë dhe duket se punimet kanë avancuar, si në strukturën e jashtme, ashtu edhe brenda.

Dhomat janë duke përfunduar, madje edhe punimet hidro-sanitare kanë ecur goxha. Shihni videon për të parë më qartë se si duket në të mbaruar spitali më ri që po ndërtohet në Fier.


Të fundit

Merrte ryshfet në këmbim të legalizimeve, Gjykata e Posaçme vendos sa vite do qëndrojë në burg drejtori i Kadastrës

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dënon me 1.6 vite burg ish-drejtorin e Kadastrës së Beratit...

Vrasja e Hekuran Billës, lirohen nga qelia dy të akuzuarit

Viktor Marku dhe Sebastian Mali janë liruar nga qelia. Ata prej muajsh qëndronin në burg pasi akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës. Nga arrest me...

1 vit më parë u përdhunua nga 6 persona, e mitura përjeton sërish “makthin”

17-vjecarja nga Fushë Kruja ka përjetuar sërish të njëjtin makth, atë të përdhunimit dhe rrëmbimit nga disa persona. Historia e saj tronditi publikun rreth një...

Tensionet në veri të Kosovës, Bërnabiç: BE nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Francë/ Presidenti Macron sulmohet me vezë (Video)

Një tjetër incident i ka ndodhur presidentit francez, Emmanuel Macron.  Presidenti francez ishte në Ekspozitën e 20 -të Ndërkombëtare të Gastronomisë, në Lyon. Një i...

Lajme të tjera

Web TV