Pas mbylljes së votimeve/ Vdes kandidati për president, ishte infektuar me Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kandidati kryesor i opozitës për president në Kongo, i cili ishte i sëmurë rëndë me Covid-19, ka vdekur disa orë pas mbylljes së votimit.

BBC njofton se Brice Parfait Kolélas vdiq në një ‘avion ambulancë’ teksa po transportohej për në Francë për kujdes më të specializuar mjekësor.

Disa orë parë se të ndërronte jetë, 61-vjeçari ishte shfaqur në një video të shpërndarë në mediat sociale, ku ai hoqi maskën e oksigjenit dhe u tha mbështetësve të tij se ai ishte “duke luftuar me vdekjen“.

Gjithsesi, BBC raporton se edhe pse një prej kandidatëve ka ndërruar jetë, në bazë të ligjeve vendase zgjedhjet nuk do të anulohen dhe do të konsiderohen të kryera.


Të fundit

Skandali me abuzimin seksual të një nxënësje në klasë të parë në kryeqytet, reagon ashpër policia

Policia e Kosovës ka reaguar pas publikimit të një videoje në disa portale, sipas së cilës pretendohet se ka...

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale është shumë aktiv, duke sjell...

Tea shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Lajme të tjera

Web TV