“Makth për ne”/ Konfirmohet mutacioni turk i Covid-19, po bën kërdinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ditë më parë, shkencëtarët turq hodhën dyshime mbi një mutacion të ri të koronavirusit që ishte shfaqur në këtë vend, ndërsa sot gjithçka është konfirmuar. Mediat turke i referohen Prof. Dr. Alper Şener, i cili dha alarmin i pari mbi mutacionin turk të koronavirusit.

“Numri i të prekurve ditorë ka arritur 20 mijë dhe nëse vijojme me këto ritme mund të detyrohemi të mbyllemi sërish”, u shpreh ai.

Sa i përket mutacionit turk, Prof. Dr. Alper Şener shprehet se gjithçka ndodhi papritur dhe numri i të prekurve nga ky mutacion u rrit në mënyrë të menjëhershme.

“Mutacioni i ri është kthyer në një makth për ne”, u shpreh ai, ndërsa ministri i Shëndetësisë konfirmoi se vetëm gjatë ditëve të fundit janë konfirmuar më shumë se 100 000 të prekur në qytetet përreth detit Marmara, ku dyshohet se është edhe epiqendra e këtij mutacioni.


Të fundit

“300 euro për person”/ Kapet i riu nga Bangladeshi duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për...

Kryeministri Rama publikon videon: Ja pamjet e terminalit të ri në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga terminali i ri i autobusëve dhe taksive në Korçë. Teksa ka postuar videon në fjalë, kreu i...

A e vranë shqiptarët nënën 20-vjeçare? Mediat britanike artikull plot urrejtje: Njihen për lidhjet me krimin

I veshur me një kostum të zi dhe me vajzën në krahë, 33-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos i ka dhënë lamtumirën e fundit 20-vjeçares me origjinë...

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, legjenda e boksit shqiptar Ahmet Golemi. Golemi i cili ka qenë kampion boksi, është dënuar me 5 vite...

Aluzionet e Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it, të pabaza

Aleanca veriatlantike dhe Kombet e Bashkuara, në këtë kohë nuk do të tërheqin misionet e tyre nga Kosova, vlerësojnë ekspertët e sigurisë dhe ata...

Lajme të tjera

Web TV