Votimi në Parlament/ Balla: Mirënjohje BE-së dhe SHBA-së për mbëshetjen që i japin zbatimit të Reformës dhe ngritjes së institucioneve të reja të Drejtësisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka shprehur mirënjohjen ndaj të gjithë deputetëve që votuan PRO paketës së sotme të ndryshimeve ligjore me një shumicë përtej dy të tretave.

Përmes një postimi në facebook Balla deklaron se Reforma në Drejtësi është një arritje e madhe e Shqipërisë sonë në rrugën e saj të integrimit europian dhe forcimit të shtetit të së drejtës.

Gjithashtu Balla shpreh mirënjohje edhe për BE dhe SHBA për mbëshetjen e vazhdueshme që i japin zbatimit të Reformës dhe ngritjes së institucioneve të reja të Drejtësisë.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Reforma në Drejtësi është një arritje e madhe e Shqipërisë sonë në rrugën e saj të integrimit europian dhe forcimit të shtetit të së drejtës. Mirënjohje të gjithë deputetëve që votuan PRO paketës së sotme të ndryshimeve ligjore me një shumicë përtej dy të tretave. Mirënjohje BE dhe SHBA për mbëshetjen e vazhdueshme që i japin zbatimit të Reformës dhe ngritjes së institucioneve të reja të Drejtësisë. Krenar që Partia Socialiste e ka vendosur gjithmonë kontributin e saj në anën e duhur të historisë së Shqipërisë, e ardhmja jonë🇦🇱🇪🇺🇺🇸


Të fundit

8 humbje jete e 659 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit

Tetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në vend si pasojë e COVID. Ministria e Shëndetësisë...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot shkarkimin nga detyra të gjykatëses Manjola Beljeri nga Gjykata e  Rrethit Gjyqësor Tiranë. Shkarkimi i Bejlerit u vendos...

Xhaçka: Mirënjohëse për mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së për integrimin e Shqipërisë

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka pas publikimit të progres-raportit për Shqipërinë, shprehu mirënjohje për mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së për...

Stuhi dhe breshër në Australi, përmbyten disa zona në Melbourn (Video)

Breshër dhe erëra të forta  kanë goditur zonën Coffs Harbour në New South Wales Mid Coast North Australi. Stuhia ka shkatërruar Toorminën në Coffs Harbour, me...

Administrata e Biden: Së shpejti vaksinohen fëmijët 5 deri në 11-vjeç

Administrata e Biden njoftoi sot planin e saj për vaksinimin e fëmijëve të moshës 5 deri në 11 vjeç. Sipas njoftimit së shpejti fëmijët...

Lajme të tjera

Web TV