BE i jep Shqipërisë 90 mln euro, Balla: Dëshmi e solidaritetit të treguar nga Bashkimi Europian

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të partisë Socialiste Taulant Balla ka shprehur mirënjohe ndaj Komisionit Europian për mbështetjen prej 90 milion euro për përballimin e pasojave socio-ekonomike të shkaktuar nga pandemia COVID-19.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se vendimi i sotëm është dëshmi e solidaritetit të treguar nga Bashkimi Europian ndaj vendit tonë, në këto kohë të vështira që po kalojmë në përballje me këtë krizë shëndetësore, që ka mbërthyer mbarë globin.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

🇦🇱🤝🇪🇺
Mirënjohës ndaj Komisionit Europian për mbështetjen prej 90 milion euro për përballimin e pasojave socio-ekonomike të shkaktuar nga pandemia COVID-19.
Edhe vendimi i sotëm është dëshmi e solidaritetit të treguar nga Bashkimi Europian ndaj vendit tonë, në këto kohë të vështira që po kalojmë në përballje me këtë krizë shëndetësore, që ka mbërthyer mbarë globin. #bashkëdoiadalim


Të fundit

Zgjedhjet në Kosovë, LDK fiton diasporën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave të ardhura nga diaspora për të gjitha komunat e Republikës...

“Portet, energjia, digjitalizimi”, ministria e Infrastrukturës tregon projektet që do të financohen

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka bërë publike projektet që do të financohen dhe do të mbështeten nga buxheti i vitit 2022. Në Facebook,...

Punime në rrjet, ja cilat zona të Tiranës do të jetë nesër pa drita

Disa zona të kryeqytetit do të jenë pa energji elektrike të hënën, përgjatë 2 orëve të drekës. OSHEE njofton se do të kryhen punime në...

“Vdekjen e burrit e mësova nga interneti”/ Vanessa Bryant padit policinë: Shpërndanë fotot si të ishin ‘kafshë në rrugë’

Vanessa Bryant, e veja e Kobe Bryant, tha se mësoi për vdekjen e burrit të saj duke parë njoftimet "RIP Kobe" në telefonin e...

Bebe Rexha çudit me deklaratën e saj: Muzika arabe më ngjan me atë shqipe

Këngëtarja shqiptare më famë botërore, Bleta Rexha e njohur me nofkën “Bebe”, është mjaft aktive në platformat e rrjeteve sociale, ku publikon fotografi e...

Lajme të tjera

Web TV