Ëndrra vazhdon/ Shqipëria triumfon ndaj San Marinos me golat e Manaj dhe Uzuni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kombëtarja Shqiptare ka marrë një fitore të rëndësishmë në transfertën e San Marinos duke mbajtur gjallë ëndrrën për kualifikimin në Botëror.

Kuqezinjtë triumfuan me golat e Manaj dhe Uzuni në pjesën e dytë ku u duk qartë dominimi i djemve të Rejas.

Pas një ore lojë, kuqezinjtë gjetën rrjetën me Manaj, në një goditje këndi. Sulmuesi kuqezi ka kërcyer në zemër të zonës së rreptësisë dhe i pashqetësuar ka mposhtur portierin.

Më pas, në një goditje tjetër këndi, kuqezinjtë kanë goditur tranversën e portës së San Marinos dhe topi u kthye te këmbët e Veselit që goditi në portë por në rreze ishte Uzuni që bëri devijimin e fundit.

Kështu Kombëtarja triumfon dhe kthehet në shtëpi me 3 pike të arta duke shkuar në kuotën e 6 pikëve, 1 më pak se Hungaria e vendit të dytë.

 

Të fundit

Kampionati i Minifutbollit Shqiptar nis edicionin e 8 -të, Administratori Kadiu: Do të sjellim normalitet në gjendjen fizike dhe psikologjike që ka përkeqësuar Pandemia

Nën moton , “Sporti si një vlerë e shtuar” Shoqata Sportive e Minifutbollit shqiptar hapi edicionin e 8-të të...

“Masazhiere nga Bali, e parukierë nga Turqia”/ Rama flet për punonjësit e huaj: Këta këtu presin të kapin ndonjë punë shteti

Në daljet e fundit publike, kryeministri Edi Rama, ka thënë se shumë punëtorë të huaj, kryesisht nga Bangladeshi, kërkojnë të punojnë në vendin tonë. Në...

I dehur dhe i mbuluar me gjak, ish-ylli i Interit nxirret zvarrë nga policia pas sherrit me të atin në banesë

Ish-mesfushori i Interit, Fredy Guarin u kap nga kamerat në dukje i dehur dhe i mbuluar me gjak ndërsa u mor nga policia pas...

Rama fiton ‘betejën e audiencës’, dyfish ndjekës më shumë sesa Basha

Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha janë "përballë" njëri-tjetrit në një debat televiziv, ndonëse jo në një studio. Rama është i ftuar sonte në...

Pfizer: Edhe gjashtë muaj pas imunizimit, vaksina ka efikasitet të lartë

Kompania amerikan, Pfizer thotë se vaksina që ka prodhuar kundër koronavirusit, në bashkëpunim me kompaninë gjermane, BioNTech, parandalon 91 për qind të rasteve me...

Lajme të tjera

Web TV