Ndërroi jetë 30 minuta pasi bëri vaksinën AstraZeneca, autopsia e gruas zbulon shkakun

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dje në grua 63 vjeçe ndërroi jetë në Ilion të Greqisë, vetëm 30 minuta pasi bëri vaksinën AstraZeneca.

Sapo kishte marrë dozën e vaksinës ajo qëndroi për 15-minuta në qendrën e vaksinimit për të parë ecurinë e saj dhe më pas u largua. Por pak minuta më vonë ajo u ndje keq dhe shkoi të ulej në një stol aty pranë parkut.

Kur qytetarët aty pranë kuptuan që gruaja nuk po ndihej mirë, informuan mjekët e qendrës së vaksinimit ndërsa u thirr edhe ambulanca. Pavarësisht se iu ofrua ndihma e menjëhershme, gruaja humbi jetën.

Mjeku, Nikos Kalogrias, i cili bëri edhe ekzaminimin e trupit të viktimës tregon për protothema.gr se gruaja kishte ndërruar jetë si pasojë e infarktit të miokardit, ndërsa në mushkritë e saj u gjetën gjurmë të edemës pulmonare.


Të fundit

Derrat e egër tmerrojnë gruan në Itali, e rrethojnë dhe i marrin ushqimin nga dora

Një ngjarje e pazakontë ka nodhur në Romë të Italisë, ku disa derra të egër kanë rrethuar një grua...

Një tmerr i vërtetë/ Aksident i rëndë, 7 persona dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur në fshatin Llaushë të Skënderajt, ku si pasojë janë lënduar 7 persona. Në lidhje me këtë aksident, Indeksonline ka kontaktuar me...

Shkon në mbi 650 mijë numri i vaksinimeve të kryera, Manastirliu: Vijojmë pa u ndalur drejt objektivit

Ka shkuar në më shumë se 650 mijë numri i vaksinimeve të kryera në vend kundër koronavirusit në vend. Shifra u bë me dije...

Burri lutej në media për gruan e humbur, e kishte vrarë e copëtuar në apartament

Xu Guoli ishte në faqet e para të gazetave kineze vitin e kaluar, teksa i përlotur ofronte shpërblim prej $13 000 për informacione mbi...

Detaje nga ngjarja në Greqi, si i dha fund jetës tragjikisht këngëtari shqiptar

Dy shtetas shqiptarë i dhanë fund jetës tragjikisht në Greqi ditën e sotme. Sipas raportimeve mësohet se njëri prej tyre ka qenë këngëtar në...

Lajme të tjera

Web TV