Joe Biden pengohet përsëri ndërsa ngjit shkallët e avionit (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden u pengua përsëri ndërsa ngjiste shkallët e avionit, megjithatë këtë radhë e ka ruajtur ekuilibrin dhe ia ka dalë të mos rrëzohet. Incidenti ndodhi të mërkurën, ku Biden u nis për një udhëtim në Pensilvani për të promovuar planin e tij të infrastrukturës prej 2 miliardë dollarësh.

Ai mbante një çadër pasi po binte shi si dhe një çantë, ndërsa ngjiste shkallët e Air Force One. Videoja që ka qarkulluar në rrjet, tregon se Bidenin që pengohet dhe kërcen një shkallë me vështirësi, por ia del që të mos rrëzohet.

Kujtojmë se më 19 Mars, Bideni u rrëzua ndërsa u përpoq të ngjiste shkallët e avionit. Drejtoresha e komunikimeve e Shtëpisë së Bardhë, Kate Bedingeld tha më vonë për gazetarët se Bideni nuk ishte lënduar nga ky incident ndërsa ua vuri fajin shkallëve të avionit.

Të fundit

Yuri Kim iftar me përfaqësues të besimeve fetare në Shqipëri: Gëzuar Ramazanin!

Kryegjyshi Botëror Edmond Brahimaj dhe Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gendler kanë shtruar një darkë iftari, ku e...

Saga e krimeve për hakmarrje/ Everest Caka me dy emra, akuzohej për vrasje në 2010 

Vrasja e sotme në Elbasan duket se është një sagë e nisur para disa vitesh. Everest Çaka ose i njohur ndryshe si Ibrahim Çaka...

Humbën zgjedhjet/ Analisti: Basha dhe Kryemadhi nuk i hapin telefonin njëri-tjetrit

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim bën marrëveshje zyrtare para zgjedhjeve parlamentare, edhe pse garuan në lista më vete në 25 prill. Pas rezultatit...

Aksidenti i katërfishtë në Durrës, një automjet me shpejtësi godet tre të tjera, një prej tyre përfundon në kanal  

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raportoi për “BalkanWeb” se aksidenti ka ndodhur tek rrethrrotullimi i...

Zbulohet si u vra Everest Çaka në Elbasan, gjendet një automjet i djegur në Kavajë

Mësohen detaje të reja nga atenati në Elbasan. Raportohet se 41 vjeçari, Everest Çaka është vrarë me armë me silenciator mbrëmjen e sotme në...

Lajme të tjera

Web TV