“Votat nuk i blen PS dhe PD”, Spiropali: Kampioni që blen votat është LSI,

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali në një intervistë ka folur për zgjedhjet e 25 prillit.

Ajo është pyetur nga gazetarja sesi do ta mbrojë votën e shqiptarëve. Spiropali tha se Partia Sociliste nuk ka blerë vota, madje ajo përmendi se as PD nuk shquhet për vjedhje të votave, teksa ka quajtur kampione për blerje LSI.

Ndër të tjera ajo tha se askush nuk do të guxojë të blej votën me 25 prill se i pret burgu.

“Ka forca politike që shkojnë të blejnë votën, dihet kush janë. PS nuk ka blerë ndonjëherë votën e  qytetarëve. Ne e bazojnë fushatën elektorale tek idetë tonë, puna etj. Nuk e bazojmë tek blerja e votave, edhe PD nuk është shquar ndonjëherë, por ka të tjerë. LSI është kampionja të gjithë e ka bazuar tek blerja e varfërisë, tek eksponentët që mund t’i afrohen me rryshfetet,” tha Spiropali ndër të tjera. Ne do ta mbrojmë votën përmes ligjeve të forta. Nuk besoj se ka njeri aq të marrë, që të shkojë në burg. Nuk guxon njeri, kur nuk e mbron askush, të shkojë në burg”, tha Spiropali, për “news24”.


Të fundit

Yuri Kim iftar me përfaqësues të besimeve fetare në Shqipëri: Gëzuar Ramazanin!

Kryegjyshi Botëror Edmond Brahimaj dhe Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gendler kanë shtruar një darkë iftari, ku e...

Saga e krimeve për hakmarrje/ Everest Caka me dy emra, akuzohej për vrasje në 2010 

Vrasja e sotme në Elbasan duket se është një sagë e nisur para disa vitesh. Everest Çaka ose i njohur ndryshe si Ibrahim Çaka...

Humbën zgjedhjet/ Analisti: Basha dhe Kryemadhi nuk i hapin telefonin njëri-tjetrit

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim bën marrëveshje zyrtare para zgjedhjeve parlamentare, edhe pse garuan në lista më vete në 25 prill. Pas rezultatit...

Aksidenti i katërfishtë në Durrës, një automjet me shpejtësi godet tre të tjera, një prej tyre përfundon në kanal  

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raportoi për “BalkanWeb” se aksidenti ka ndodhur tek rrethrrotullimi i...

Zbulohet si u vra Everest Çaka në Elbasan, gjendet një automjet i djegur në Kavajë

Mësohen detaje të reja nga atenati në Elbasan. Raportohet se 41 vjeçari, Everest Çaka është vrarë me armë me silenciator mbrëmjen e sotme në...

Lajme të tjera

Web TV