12 ushqimet më të mira për t’u ngrënë në mëngjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përkundër asaj që mund të keni dëgjuar, ngrënia e mëngjesit nuk është e nevojshme për të gjithë.

Në fakt, anashkalimi i mëngjesit mund të jetë më mirë sesa ngrënia e ushqimeve të pashëndetshme.

Sidoqoftë, një mëngjes ushqyes, i ekuilibruar mirë mund t’ju japë energji dhe t’ju parandalojë të hani shumë gjatë pjesës tjetër të ditës.

Më poshtë abcnews.al do ju tregojë 12 ushqimet që duhet të hani në mëngjes.

 1. Vezë
 2. Kos
 3. Kafe
 4. Bollgur
 5. Fara Chia
 6. Manaferra
 7. Arra
 8. Çaj jeshil
 9. Smoothie me proteina
 10. Fruta
 11. Fara liri
 12. Gjizë


Të fundit

E rëndë/ 17-vjeçarja vritet me thikë nga një 15-vjeçar, konflikti nisi në rrjetet sociale

Një vajzë 17-vjeçare humbi jetën, pasi u godit me thikë dje në Ivry-sur-Seine, një zonë në jug të Parisit....

“300 euro për person”/ 21-vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për kalimin kufitar 7 emigrantë të...

Kryeministri Rama publikon videon: Ja pamjet e terminalit të ri në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga terminali i ri i autobusëve dhe taksive në Korçë. Teksa ka postuar videon në fjalë, kreu i...

A e vranë shqiptarët nënën 20-vjeçare? Mediat britanike artikull plot urrejtje: Njihen për lidhjet me krimin

I veshur me një kostum të zi dhe me vajzën në krahë, 33-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos i ka dhënë lamtumirën e fundit 20-vjeçares me origjinë...

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, legjenda e boksit shqiptar Ahmet Golemi. Golemi i cili ka qenë kampion boksi, është dënuar me 5 vite...

Lajme të tjera

Web TV