Sherr mes vëllezërve në Tiranë, 12-vjeçari qëllon me thikë të vëllanë adoleshent, si është gjendja e tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Rreth orës 13:30, në rrugën “Hysen Xhura”, janë konfliktuar për motive të dobëta 2 vellëzër me njëri-tjetrin.

Si pasojë e konfliktit një shtetas i mitur 12 vjeç, ka dëmtuar me mjet prerës vëllain e tij me iniciale S. O., 17 vjeç, i cili u dërgua për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ka mbërritur në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjeve.


Të fundit

Macron pret Kurtin në Paris, ja për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur sot nga presidenti francez, Emmanuel Macron, në Pallatin Presidencial Elysee. Sipas një deklarate...

Madhështia e shkrimtarit argjentinas me prejardhje arbëreshe

Ernesto Sábato është shkrimtar argjentinas me prejardhje arbëreshe. Ai ka lindur në Rojas, provincia de Buenos Aires në Argjentinë më 24 qershor, 1911. Nëna...

Moderatorja e njohur ndan lajmin e trishtë: “Babi im i shtrenjtë nuk e mendova kurrë që do ikje kaq shpejt”

Ditë zie për moderatoren e sportit Vilma Masha. Vilma ka humbur njeriun më të shtrejtë, babain e saj. Lajmin e trishtë e ka bërë me...

Spanja “zgjohet” vonë, gjen Kroacinë në 1/8-tat, Suedia “peshkon” Anglinë

Spanja fitoi me rezultatin e thellë 5-0 ndaj Sllovakisë, por kjo fitore nuk i mjaftoi për të qenë kokë grupi, pasi Suedia mposhti 3-2...

Pema e zuri poshtë ndërkohë që ai po e priste, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Itali ku një 44-vjeçar shqiptar ndërroi jetë . Incidenti fatal u regjistrua në Pescolanciano,...

Lajme të tjera

Web TV