U kap me 49 kile kokainë, reagon Arbër Çekaj pas arrestimit të babait: Një klan i caktuar…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Arbër Çekaj, biznesmeni i arrestuar dhe i dënuar për trafikun 613 kg heroinë ka reaguar për arrestimin e babait të tij një ditë më parë nga policia. Historia është përsëritur dhe babai i tij 72-vjeçar është ndaluar sepse në kontejnerin e bananeve ia janë gjetur 49 kilogramë kokainë.

Për Çekajn kjo është diçka e organizuar që i po i bëhet familjes së tij nga një klan i caktuar.

“Babai im profesor i nderuar, është 72 vjeç. Po masakrohet e gjithë familja ime. Është klan i caktuar që kërkon përfshirjen e babait tonë. Muia ma çuan kontejnerin në magazinë në Maminas. Edhe brenda familjes s’po na trajtojnë njëlloj, po na trajtojnë si kulakë”, ka deklaruar Çekaj në një seancë gjyqësore.

Selim Çekaj është babai i Arbër Çëkajt, i cili gjithashtu është në qeli për kapjen e 613 kg kokainë në kontejnerin me banane që vinte nga Kolumbia në vitin 2018.

Kështu familja Çekaj është rikthyer edhe njëherë në vëmendje për mënyrën e trafikimit të drograve të forta nga vendet e Amerikës Latine, përmes kontejnerëve me banane.


Të fundit

Dhuna në Fier, si qëndron e vërteta? Reagon ashpër Sindikata: Mjekët u vetëmbrojtën nga një i çmendur

Pak ditë pasi emisioni "Stop" publikoi një video në të cilën shfaqej audio-regjistrimi i dhunës barbare që 4 mjekë...

Pas rihetimit për vrasjen e Aleks Nikës, djali i Faik Myrtajt kërkon drejtësi për babanë e tij: Ta marrë në dorë SPAK

Rihapja e hetimeve për vrasjen e Aleks Nikës më 21 janar 20211, ka nxitur edhe familjarët e viktimave të tjerë në këtë protestë që...

Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë në Greqi, plagosen tetë persona

Një shpërthim ka ndodhur paraditen e sotme në një fabrikë për prodhimin e pijeve alkoolike në afërsi të Larisas në Greqi, rrugës për në...

Demokratët ‘sulmojnë’ Bashën: Je humbës i përsëritur

Demokratët nuk ndalin “shpërthimet” dhe akuzat ndaj Lulzim Bashës, duke e konsideruar përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve më 25 prill dhe “pengmarrës” të karriges...

Siguroi jetën për 1 mln euro/ Kthesa e papritur në hetimet për vrasjen e 20-vjeçares në Greqi, ja çfarë dyshohet

Hetimet për vrasjen e 20-vjeçares britanike Carolinë nga një grup grabitësish kanë marrë një tjetër kthesë. Sipas mediave greke, mister mbetet roli i bashkëshortit...

Lajme të tjera

Web TV