“Me shëndet o shef”/ Nis vaksinimi i forcave policore tek “Air Albania”, Rama uron efektivët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sot ka nisur vaksinimi i forcave policore tek “Air Albania”. Kryeministri Edi Rama ndodhet në stadium për të inspektuar procesin.

Me të janë edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

“Me shëndet, me shëndet, shef, o shef”-dëgjohet kryeministri teksa përshëndet efektivët që morën sot dozën e parë të vaksinës Sinovac.

“Kam lexuar një artikull të New York Times dje që thoshte vaksina kineze ka efektivitetin më të madh,” i tha Rama Veliut.


Të fundit

Seksi në verë, më i bukur por më i vështirë!

Thuhet se stina e verës është stina e seksit. Muzika e mirë në bregdet, deti, jodi, koktejlet, trupi i ekspozuar...

Kapen me kokainë mijëra paund dhe armë zjarri, arrestohen ‘bosët’ shqiptarë në Londër

Katër shqiptarë janë arrestuar në Britani. Mediat britanike bëjnë me dije se dy nga shqiptarët kanë rënë në prangat e policisë pasi kjo e fundit...

Blendi Fevziu rrëfen për fëmijërinë: Deri 6 vjeç nuk kam qenë fëmijë i qetë, ja për çfarë isha më shumë kurioz

Blendi Fevziu është një nga ikonat e gazetarisë shqiptare dhe një figurë shumë e dashur për publikun. Rrëfimin për jetën e tij te Ola,...

Me flamur mbi kokë, Anxhela Peristeri ‘gati’ për Eurovision: Le të fillojë rrugëtimi

Këngëtarja shqiptare Anxhela Peristeri duket se është gati për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovisionin që do të zhvillohet nga 18 deri në 22 maj. Peristeri...

Prokuroria konfirmon ngjarjen në Fushë Kosovë/  Vajza mbyti me jastëk motrën e saj

Prokuroria Themelore në Prishtinë është deklaruar në lidhje me krimin e rëndë që ka ndodhur gjatë ditës së sotme në  Fushë Kosovë. Prokuroria njofton se...

Lajme të tjera

Web TV