Zbulohet njësia në Tiranë që do votojë në mënyrë elektronike, ja si do të procedohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Banorët e njësisë 10 në Tiranë do të mund të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit në mënyrë elektronike.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka testuar sot pajisjen elektronike dhe sipas kreut të saj, Ilirjan Celibashi, votimi në këtë formë është shumë i thjeshtë.

Qytetarët do të paraqiten në qendrën e votimit me kartën e identitetit ose pasaportën ku do të bëhet verifikimi si në zgjedhjet e viteve të shkuara dhe më pas ata do të zgjedhin partinë dhe kandidatin në pajisjen elektronike.

Nëpërmjet këtyre pajisjeve, rezultati pritet të dalë brenda orës pas mbarimit të procesit të votimit.


Të fundit

E rëndë/ 17-vjeçarja vritet me thikë nga një 15-vjeçar, konflikti nisi në rrjetet sociale

Një vajzë 17-vjeçare humbi jetën, pasi u godit me thikë dje në Ivry-sur-Seine, një zonë në jug të Parisit....

“300 euro për person”/ 21-vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për kalimin kufitar 7 emigrantë të...

Kryeministri Rama publikon videon: Ja pamjet e terminalit të ri në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga terminali i ri i autobusëve dhe taksive në Korçë. Teksa ka postuar videon në fjalë, kreu i...

A e vranë shqiptarët nënën 20-vjeçare? Mediat britanike artikull plot urrejtje: Njihen për lidhjet me krimin

I veshur me një kostum të zi dhe me vajzën në krahë, 33-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos i ka dhënë lamtumirën e fundit 20-vjeçares me origjinë...

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, legjenda e boksit shqiptar Ahmet Golemi. Golemi i cili ka qenë kampion boksi, është dënuar me 5 vite...

Lajme të tjera

Web TV