Policia e nxorri zvarrë nga shtëpia pasi po dhunonte prindërit/ Flet për ngjarjen ish-ylli i Interit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Futbollisti kolumbian, Fredy Guarin, ka thyer heshtjen përmes rrjeteve sociale, tri ditë pas arrestimit të tij.

Ish-mesfushori i Interit, i cili aktualisht luan te Millonarios, u xhirua teksa ishte përfshirë në dhunë familjare, ndërkohë që ndërhyri policia për ta arrestuar.

34-vjeçari që dukej në gjendje të dehur, kishte edhe shenja gjaku në rrobat e tij në momentin e arrestimit. Sipas El Pais, policinë e thirri vetë familja e lojtarit dhe e akuzuan atë për sulm ndaj babait të tij dhe grindje me anëtarët e tjerë të familjes.

“Dua të shpreh falënderim pakufi për familjen time, miqtë e mi, fansat e mi, bashkëlojtarët e mi dhe klubin për solidaritetin dhe mbështetjen e pakusht lidhur me situatën time personale dhe familjare”.

“Duke marrë në konsideratë versionet që po qarkullojnë në mediat sociale për atë që ndodhi, dua të sqaroj se ajo që është thënë për anëtarët e familjes time, nuk është e vërtetë”.

“Kërkoj që ata të respektohen, sidomos fëmijët e mi, të cilët nuk duhet t’i vuajnë pasojat e ekspozimit tim publik e as veprimet e mia”.

“Sot, po përballem me një prej atyre ndeshjeve të vështira, por jam sigurt që me ndihmën e Zotit dhe atyre që më njohin dhe besojnë te unë, do ta fitoj”.

Të fundit

Policia e nxorri zvarrë nga shtëpia pasi po dhunonte prindërit/ Flet për ngjarjen ish-ylli i Interit

Futbollisti kolumbian, Fredy Guarin, ka thyer heshtjen përmes rrjeteve sociale, tri ditë pas arrestimit të tij. Ish-mesfushori i Interit, i...

Balla: Drejtësi e fortë është mburoja dhe mbrojtja më e mirë e grave

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka zhvilluar një takim me gratë dhe vajzat në Rajonit 5 në Elbasan. Në...

Pritë në errësirë dhe breshëri kallashi, si u ekzekutua “kumbari” i Shkodrës (Video)

Janë siguruar pamjet nga momenti i vrasjes së Bardhok Pllanajt një natë më parë në Shkodër, pranë banesës së tij. Pllanaj fillimisht ka humbur kontrollin...

18-vjeçari shqiptar humb jetën në aksidentin tragjik, familja në zi: E vramë ne…

“E vramë ne, e vramë ne”. Denada bërtet me dëshpërim duke hyrë e duke dalë nga shtëpia, pa gjetur paqe brenda vetes. Të njëjtën gjë...

Vrasja e Bardhok Pllanaj jehonë edhe në mediat serbe/ Paralajmërimi i tyre: Tani mund të fillojë një seri vrasjesh

Mbrëmjen e djeshme Shkodra u trondit nga një ekzekutim me armë zjarri ku mbeti i vrarë, Bardhok Pllanaj i njohur si “Kumbari i Shkodrës”....

Lajme të tjera

Web TV