Reperi i famshëm në luftë me jetën, adhuruesit e tij luten para spitalit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Qindra qytetarë janë mbledhur jashtë spitalit në New York ku ndodhet i shtruar reperi i famshëm amerikan, DMX, duke u lutur për të. Legjenda e rapit, emri i vërtetë i të cilit është Earl Simmos, u shtrua në spitalin “White Plains” të premten pas një sulmi në zemër.

Gjendja e reperit mbetet kritike, raportojnë mediat e huaja. Të afërmit e tij kanë konfirmuar se reperi ndodhet në gjendje kome dhe në një ventilator. “Familja vlerëson të gjithë dashurinë dhe lutjet nga të gjithë njerëzit në të gjithë botën. Familja do t’i njoftojë të gjithë rreth të rejave.”

Policisë iu desh të bllokonte rrugën pas turmës së mbledhur për artistin që u rrit në Yorkers dhe i cili, me kalimin e viteve, i ka shërbyer komunitetit duke ndihmuar banorët në Ditën e Falenderimeve dhe duke dhuruar donacione tek qendra lokale e komunitetit, ku mori pjesë që i ri.

Të fundit

Reperi i famshëm në luftë me jetën, adhuruesit e tij luten para spitalit

Qindra qytetarë janë mbledhur jashtë spitalit në New York ku ndodhet i shtruar reperi i famshëm amerikan, DMX, duke...

Krim makabër/ Dy vëllezërit bëjnë marrëveshje, vrasin motrën, dy prindërit dhe gjyshen

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Teksas, SHBA, pasi dy vëllezër kanë vrarë katër anëtarë të familjes së tyre. Mediat e huaja shkruajnë...

Aksidenti tragjik në Lushnjë/ Ja kush janë dy elektricistët që humbën jetën (Emrat)

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me aksidentin tragjik të mbrëmjes së sotme në Lushnjë, ku një automjet "Reno" humbi kontrollin dhe përfundoi...

Inskenimi/ Si u vranë babë e bir, gjurma e gishtit që hapi dosjet e vjetra në Elbasan

Prej vitit 2005, Elbasani është kthyer në një arenë ku zhvillohen ditë pas dite, luftëra të përgjakshme mes bandave. Shënjestrës së grupeve mafioze të...

Vrasja e Bardhok Pllanaj/ Zbardhet takimi i Ardi Veliut në policinë e Shkodrës, porositë që i dha atyre

Pas dy orësh ka përfunduar takimi i Ardi Veliut në Policinë e Shkodrës. Bëhet me dije se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit...

Lajme të tjera

Web TV