‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 100% e territorit shqiptar mbulohet plotësisht nga Forcat e Policisë së Shtetit, në 2013 vetëm 55%

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë.

Teksa a ndajnë 18 ditë nga zgjedhjet parlamentare më 25 prill, Rama në formën e një kuici ka ndërtuar një pyetje lidhur me sa përqind e territorit mbulohet sot nga Policia e Shtetit.

Më pas ai ka faktuar se 100% e territorit shqiptar mbulohet plotësisht nga forcat e Policisë së Shtetit, nga vetëm 55% që ishte në vitin 2013.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan kryeministri.

Të fundit

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 100% e territorit shqiptar mbulohet plotësisht nga Forcat e Policisë së Shtetit, në 2013 vetëm 55%

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë. Teksa a...

10 problematikat e diskursit elektoral të zotit  Basha

Nga Zamira Ҫavo Unë nuk di kush e këshillon z Basha. Ama dita ditës po shikoj një diskurs elektoral teper problematik.  E ndjek me kureshtje...

“Në çdo stinë”, përpjekja për të thyer tabutë e absurdit

Në 40 vjetorin e premierës Viktor Gjika mbetet një ndër regjisorët më të mëdhenj të filmit shqiptar, dhe në këtë realizim ai kishte bashkëpunuar me...

Te dera pret Meta

Frrok Çupi

Zgjedhjet dhe drejtësia/ Palmer takim online me Ramën, Bashën dhe Metën, mënjanohet Kryemadhi

Zëvendësndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer zhvilloi dje një “takim virtual” me kryeministrin Edi Rama, kreun e PD-së Lulzim Basha dhe me presidentin...

Lajme të tjera

Web TV