A do të ndryshojë fasha orare? Ja vendimi i Komitetit Teknik të Ekspertëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetarja e Komitetit, Mira Rakacolli, tha se ka një përmirësim të lehtë të situatës, megjithatë masat do të mbeten të njëjta për shkak se kanë treguar efikasitet.

“Nga të dhënat dhe një analizë e thellë e situatës, kemi të bëjmë me një përmirësim të lehtë. Mendojmë që masat e propozuara kanë qenë me rezultate efikase

Qytetarët kanë bashkëpunuar për të plotësuar masat që ne nuk jemi lodhur kurrë së përmenduri, si maska, higjena e distancimi social.

Jemi në vendin e parë në rajon për ritmin e bërjes së vaksinave. Ja kemi kaluar jo vetëm Italisë dhe Greqisë, por dhe Serbisë që deri tani mbante vendin e parë. Nuk ka raste të moshave të vogla që vijnë në spital me komplikacione apo raste fataliteti

Indikatorët tregojnë për një situatë disi të qëndrueshme, dhe ka një rënie më të lehtë.

Masat do mbetet njësoj si më parë, ora policore 20:00 – 06:00 do të mbesë në fuqi. Udhëtimet në Britani mbeten të bllokuara, nuk lejohet mbledhja e më shumë se 10 personave,” tha Rakacolli.

Të fundit

A do të ndryshojë fasha orare? Ja vendimi i Komitetit Teknik të Ekspertëve

Kryetarja e Komitetit, Mira Rakacolli, tha se ka një përmirësim të lehtë të situatës, megjithatë masat do të mbeten...

Shfrytëzonin punëtorët/ Arrestohen 4 sipërmarrësit shqiptarë në Itali, sekuestrohet 1.3 milionë euro pasuri

Katër sipërmarrës shqiptarë u arrestuan nga autoritetet italiane me akuzën se shfrytëzonin punonjësit e tyre. Sipas mediave italiane, shqiptarët e arrestuar janë Elvisa dhe...

Theret 16-vjeçari në Tiranë pas një sherri, kapen dy autorët e mitur

Një 16-vjeçar ka mbetur i plagosur ditën e sotme në Tiranë, pas një konflikti të çastit me dy të mitur. Policia bën me dije se...

Politikani e nis fushatën nga arkivoli: “Të më varrosin të gjallë, nëse…” (Video)

Një kandidat për Kongresin meksikan nisi fushatën zgjedhore në një arkivol  për të nxjerrë në pah mijëra vdekje të vendit nga pandemia e coronavirusit...

Balla inspekton punimet për rikonstruksionkn e ujësjellësit në Peqin: Ky është vetëm fillimi, Partia Socialiste do ta transformojë Peqinin

Drejtuesi Politik i Partisë Socialise në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka inspektuar punimet që po kryhen për rikonstruksionin e ujësjellësit të Peqinit. Në...

Lajme të tjera

Web TV