Balla: Vota e demokratëve të Elbasanit nuk e shpëton dot varkën e mbytur të Lulit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanin, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e rajonit numër 2 në Elbasan.

Në hyrje të fjalës së tij, Balla tha se qytetarët e Elbasanit nuk duhet ta votojnë më Ilir Metën dhe Sali Berishën, pasi gjithmonë e kanë përdorur këtë qytet për “baltën e tyre politike”.

“Edi Rama e mori qeverisjen e vendit në 2013, jo në 1992. Nga ’92 e mbrapa kemi vetëm Saliun dhe Ilirin. Këta të dy nuk mund të votohen më në Elbasan. Ndërsa ne kemi arritur sado pak të shërojëm plagët që na solli pandemia. Kemi shpërndarë në Elbasan plot 12500 paga lufte. 6.7 milion dollarë ka qenë ndihma direkte e qeverisë. Fondi i ndihmës ekonomike për bashkinë e Elbasanit është gjashtëfishuar në krahasim me 2013”, tha Balla.

Teksa u ndal tek investimet e bëra nga qeveria Rama në Elbasan, Balla riktheksoi se në 4 vitet e ardhshme destinacioni kryesor duhet të jetë ky qark.

Më tej, numri dy i PS teksa u bëri thirrje opozitarëve të heshtin e të mos e fyejmë më punën e bërë nga PS, u ndal edhe tek pensionistët.

“Ne kemi arritur sot shifrën e 10 mijë pensionistëve të vaksinuar në Elbasan. Nga kjo kemi nxjerrë një mësim që kohë të vështira duan udhëheqës të fortë. Duhet t’i japim timonin Edi Ramës i cili ka treguar që timonin e Shqipërisë e mban në anën e duhur të historisë”, tha Balla.

Kreu i Grupit Parlamentar të PS iu drejtua edhe demokratëve të Elbasanit, për të cilët tha se vota e tyre nuk mund të shpëtojë dot varkën e mbytur të Lulzim Bashës.

Sa i përket taksës 0 për bizneset e vogla, Balla tha se PS është e vetmja parti politike që e ka mundësuar këtë arritje.

Lexo edhe :  Vaksinimi masiv/ Rama publikon të dhënat: Do ta fitojmë këtë luftë, do të kemi një sezon turistik të lehtësuar

“Duhet t’i themi çdo biznesi të vogël voto për Edi Ramën, për Taulantin, për Partinë Socialiste se vetëm kështu do të jesh i mbrojtur mos të të vijnë tek dera lloj lloj inspektori. Një inspektor nga Nard Ndoka, një nga Agron Duka, një nga Dash Shehi, një nga Shpëtim Idrizi”, tha Balla.

Në fund të fjalës së tij Balla tha se në 4 vitet e ardhshme synohet që numri i të punësuarëve në sektorin privat të shkojë minimalisht në 60 mijë.

“Numri i bizneseve që po vijnë të investojnë në Elbasan është çdo ditë dhe më i madh. Vetëm kështu mund ta luftojmë papunësinë”, përfundoi Balla.

Të fundit

Balla: Vota e demokratëve të Elbasanit nuk e shpëton dot varkën e mbytur të Lulit

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanin, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e rajonit numër...

Ja si reagojnë shenjat e horoskopit kur janë me nerva

Dashi: Dashi është një shenjë impulsive dhe kur ështe në humor të keq e ka shumë të vështirë që të kontrollojë agresivitetin e tij....

”A të del koha qe të bësh s*ks”/ Ardit Gjebrea rrëfehet si kurrë më parë: Do habitesh por…

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka qenë i ftuar në emisionin “Why Not” ku i është dashur t’i japë përgjigje disa pyetjeve me spec....

Facebook mbyll 300 profile të rreme të muxhahedinëve në Shqipëri

Facebook mbylli më shumë se 300 llogari në Facebook dhe Instagram që u përkisnin anëtarëve të një grupi disident iranian me bazë në Shqipëri. “Rrjeti...

E infektuar me Covid dhe në pritje të ëmbël/ Almeda Abazi tregon sekretin si luftoi me virusin

Familja e Almeda Abazit ka kaluar një periudhë të vështirë këto kohë. E gjithë familja e saj ka qenë e infektuar me Covid-19 dhe...

Lajme të tjera

Web TV