Përveç fitores, e ke përgatitur fjalimin e humbjes? Ja si i përgjigjet Basha

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha duket tepër optimist te rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit, sa që nuk e diskuton fare humbjen.

Ndryshe nga kryeministri Edi Rama, që tha se në rast humbje do të “hapë krahun”, Basha thotë se në 25 prill sheh vetëm fitoren.

Gazetari Lutfi Dervishi: Nëse i referohemi traditës amerikane, kandidatët për presidentë përgatisin dy fjalime, atë të fitores dhe të humbjes. Po ju?

Lulzim Basha: Për sa fjalime jeni të përgatitur? Përgjigja që unë marr për shqiptarët është për një fillim i ri. 25 prilli është fillim i ri, start i ri për të gjithë shqiptarët.

Gazetari: Si bindni ju që jeni ndryshim total dhe jo riciklim i pjesshëm

Basha: Unë nuk besoj te viti zero, njerëzit ndërtojnë mbi atë që gjejnë. Edi Rama zgjodhi mohimin total

Të fundit

Përveç fitores, e ke përgatitur fjalimin e humbjes? Ja si i përgjigjet Basha

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha duket tepër optimist te rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit, sa që nuk...

VIDEO/ Gafë në takim, Erdogan dhe Michel zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

Një moment shumë larg skenës së ”xhentëlman”-ëve është shënuar gjatë një takimi zyrtar që ka pasur presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, me dy...

Vrasja e Behas Sofisë, çfarë thanë në gjykatë bashkëpunëtorët e organizatorit të vrasjes

Gjykata e Apelit ka lënë në qeli Skënder Vathin, i akuzuar si organizator në vrasjen e Behar Sofisë. Skënder Vathi kishte kërkuar ndryshim të masës...

Vranë me thikë 43-vjeçarin në Selanik/ Arrestohen shqiptarët e dënuar për vjedhje

Vijon puna hetimore nga strukturat e Policisë së Shtetit, për zbardhjen e ngjarjeve kriminale kundër personit. Finalizohet pas një hetimi disamujor, operacioni policor i koduar...

Liga Unike njeh gjysmëfinalistet e para/ Peja mund Vllazninë, do të sfidojë Rahovecin, që u kualifikua “aforfe”, pas tërheqjes së Teutës

Turneu i përbashkët i basketbollit shqiptar, e mbiquajtur “Liga Unike” ka nisur të martën rrugëtimin e tij, duke përcaktuar edhe çiftin e parë të...

Lajme të tjera

Web TV