Pezullimi i fluturimeve në Rinas/ Rama akuza Metës: Je një nga dy nxitësit e goditjes së çmendur, kërkoni rrëzimin e shtetit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me grevën që kanë zhvilluar ditën e sotme kontrollorët e trafikut ajror në Rinas, duke bllokuar në këtë mënyrë edhe fluturimet në aeroportin ‘Nënë Tereza’.

Rama thotë se Meta bën predikime, teksa është një nga dy nxitësit e kësaj goditje të çmendur bashkë me Sali Berishën.

Ai thotë se Meta është në kërkim të palodhur të rrëzimit të qeverisë e shtetit, por duhet t’i harrojë të dyja këto.

STATUSI NGA EDI RAMA

Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë!Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit!T’i harrosh të dyja!

Të fundit

Pezullimi i fluturimeve në Rinas/ Rama akuza Metës: Je një nga dy nxitësit e goditjes së çmendur, kërkoni rrëzimin e shtetit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me grevën që kanë zhvilluar ditën e sotme kontrollorët e trafikut ajror...

Psikologët këshillojnë: Njihuni me 4 shtyllat e lumturisë

Një mendje pozitive dhe të punosh fort për të pasur një mendje të qetë dhe të lumtur është suksesi i vetëm që duhet të...

Plas sherri mes dy shoferëve/ Njëri nxjerr armën, qëllohet në kokë fëmija 1 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Çikago, ku një fëmijë 1 vjeç është qëlluar me armë zjarri në kokë aksidentalisht. Ngjarja ka...

‘Trend’ shqetësues, OBSH: Rriten për të gjashtën javë radhazi rastet e infektimeve me COVID-19 në të gjithë botën

Organizata Botërore e Shëndetësisë, deklaroi se numri i infektimeve me COVID-19 është rritur për të gjashtën javë radhazi, me mbi 4 milionë raste të...

Bllokimi i punës në aeroportin e Rinasit/ Rama: Është vepër penale dhe ndëshkohet ligjërisht

Kryeministri Edi Rama ka reagua pas bllokimit të punës në aeroportin e Rinasit. 'Bojkotimi i punës për kontrollin ajror është vepër penale dhe ndëshkohet ligjërisht!'-...

Lajme të tjera

Web TV