Navalny në gjendje kritike/ Avokati: Po humbet ndjesitë në këmbë dhe në duar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shëndeti i kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny po përkeqësohet dhe ai po fillon të humbasë ndjesinë e këmbëve dhe duarve, tha avokati i tij.

Vadim Kobzev tha se Navalni, që gjendet në një koloni penale ku po kryen dënimin e tij për keqpërdorim fondesh, është diagnostikuar me dy hernie spinale. Javën e kaluar, Navalni filloi një grevë urie për të kërkuar trajtimin e duhur për dhimbje akute në shpinë dhe në këmbë. Shtëpia e bardhë tha se raportet se shëndeti i tij po përkeqësohej, ishin shqetësuese.

Kobzev që e vizitoi Navalnin të mërkurën, tha në Twitter se Aleksei po ecën vetë. Ai ndjen dhimbje ndërsa ecën dhe është shumë shqetësues fakti që sëmundja po avancon shpejt aq sa ai të humbasë ndjesitë në këmbë, pëllëmbët e duarve dhe kyçe.

Më herët këtë javë, Navalny, 44 vjec, u zhvendos në një repart për të sëmurët në qytetin Pokrov, me simptoma të një sëmundjeje respiratore. Ai është ankuar për kollë të vazhdueshme dhe temperaturë. Avokatët e Navalnit thonë se nuk ka doktorë në koloninë penale ku Navalny po qëndron dhe njësitë mjekësore në vend menaxhohen nga një infermier i vetëm.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV